تبلیغات
غروب فتنه 88 - پروژه عبور از موسوی کلید خورد + اعتراف ضدانقلاب به استفاده ازتصاویرقبلی

غروب فتنه 88

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
لوگو دوستان

>

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

پروژه عبور از موسوی کلید خورد

فرار به جلوی خاتمی برای در قبضه مجدد رهبری چپ‌ها و بازگشت به قدرت

نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی موجب شده تا برخی جریان‌های سیاسی که در فتنه ۸۸ نقش محوری داشته و بر همین مبنا از صحنه سیاسی کشور حذف شده‌اند، اکنون به دنبال بازیابی هویت تشکیلاتی خود با بیان اظهارات نادمانه و حتی عبور از عناصر کلیدی فتنه باشند.

به گزارش رجانیوز، در این زمینه محمد خاتمی، یکی از سران اصلی فتنه در روزهای گذشته و در جمع تعدادی از نزدیكان خود با فرار به جلو سخنانی را مطرح کرد که اگرچه از سوی فعالان سیاسی داخل کشور به عنوان تلاش وی برای نادیده گرفته شدن نقش وی در جریان آشوب‌های سال ۸۸ ارزیابی شد اما جریان اپوزیسیون در خارج از کشور را نیز به واکنش تند و گسترده علیه او واداشت؛ واکنشی که در آن، خاتمی به سوء استفاده از این افراد و قدرت طلبی متهم شده است.


خاتمی در اظهارات خود با یادآوری حوادث پس از انتخابات 88، خواستار فراموشی این وقایع شده و گفته است كه "اگر ظلمی شده است که شده است همه بیاییم عفو کنیم و به آینده نگاه کنیم و اگر به نظام و رهبری ظلم شده است به نفع آینده از آن چشم پوشی شود و ملت هم از ظلمی که بر او و فرزندانش رفته است می‌گذرد."
وی که با فرار به جلو و تلاش برای تبرئه خود از رهبری جریان فتنه، ماجرای فتنه را تقابل نظام و مردم می‌خواند، با گرفتن ژستی بی طرفانه خواست تا دو طرف یکدیگر را عفو کنند! این در حالی است که همه تلاش فتنه گران، ایجاد شکاف میان مردم و نظام و سپس بر عهده گرفتن هدایت مردم در این شکاف بود که پس از روشن شدن ماهیت اقدامات سران فتنه با حماسه 9 دی و 22 بهمن 88 ناکام ماند.
او در حالی چنین اظهاراتی را مطرح كرده و با عدول از شعارهای رادیكال قصد دارد دو طرف را متهم به تندوری و آن‌ها را به آرامش دعوت كند تا خود نقش منجی را ایفا كند كه عملاً در حال حاضر حتی نمایندگان عضو فراكسیون اقلیت مجلس نیز حاضر به همكاری با او نیستند، چرا كه معتقدند این اقدام موجب حساسیت نهادهای نظارتی بر روی آنان در زمان بررسی صلاحیت نامزدهای انتخاباتی می‌شود؛ اتفاقی كه سال گذشته نیز رخ داد و پس از دیدار جمعی از اعضای فراكسیون اقلیت، این فراكسیون تأیید كرد كه دیدار از طرف فراكسیون برنامه‌ریزی نشده بوده و حتی حاضر نشد اسامی حاضران در این دیدار را به‌طور رسمی اعلام كند.
از سوی دیگر اظهارات جدید رئیس دولت سال‌های 76 تا 84، موجب شده تا سایت‌ها و وبلاگ‌های اپوزیسیون نیز با انتشار مطالب متعدد به او حمله کرده‌ و با یادآوری نزدیک بودن انتخابات مجلس، او را به سهم ‌خواهی و تلاش برای حضور مجدد در مناصب حکومتی متهم کنند؛ مساله‌ای که با تفاوت اندکی از سوی فعالان سیاسی داخل کشور هم مطرح شده و آنان این اظهاران خاتمی را آغاز سناریوی بازگشت به قدرت دانسته‌اند.
کاربران سایت "بالا‌ترین" به عنوان یکی از مراجع اصلی جریان ضدانقلاب، در نوشته‌های متعدد خاتمی را "فریبکار" و "دروغگو" نامیده‌ و معتقد هستند که خاتمی هزینه‌ای برای تقابل با نظام نپرداخته است.
چرخش 180 خاتمی و آغاز پروژه عبور از موسوی؟
اظهارنظرها و اقدام‌های هفته‌های اخیر خاتمی حکایت از تلاش برای تعریف یک مرزبندی جدید با دیگر سران فتنه دارد؛ مساله‌ای که با انتشار برخی اخبار در مورد انتشار قریب‌الوقوع یک نامه از سوی وی که در آن بر ضرورت تفکیک جریان اصلاحات از جریان فتنه تاکید شده، ابعاد تازه‌ای به خود گرفته است.
این در حالی است كه وی بهمن ماه سال گذشته نیز قصد انتشار چنین نامه‌ای را داشت اما با بروز واكنش‌های متعدد، پروژه او ناكام ماند.
وی از روزهای ابتدای شکل‌گیری فتنه 88 به دنبال آن بود تا خود را رهبر اصلاحات و این جریان معرفی کند و با کمرنگ نشان دادن نقش موسوی و کروبی، زمینه را برای محوریت بخشیدن به خود در معادلات قدرت فراهم کند؛ در این زمینه چند بار اخباری از اختلاف نظر و درگیری‌های لفظی او با موسوی در مورد نحوه عملكرد و مدیریت جریان منتشر شد و به‌عنوان یك نمونه مشخص، خاتمی در طول دو سال گذشته هیچ‌گاه حاضر نشد از تعبیر "جنبش سبز" برای این جریان استفاده كند.
با این حال، خاتمی که در ماه‌های اخیر به دنبال ایجاد یک "مرز ساختگی" بین جریان فتنه و طیف اصلاحات است تا از این طریق بتواند جریان متبوع خود را زیر تابلوی «اصلاح‌طلبان معتقد به چارچوب نظام» جمع کند و با معرفی خود به عنوان «ناجی» اصلاح‌طلبان، نه تنها از حذف این جریان جلوگیری کند که زمینه حضور مجدد خود و آن را در عرصه سیاسی کشور فراهم کند.
وی در عین حال تلاش می‌کند خود را از زیر آوار فتنه ۸۸ هم بیرون بکشد و مانند موسوی و کروبی به مرگ سیاسی تن ندهد. این سناریوی مطلوب خاتمی اما با موانع سختی مواجه است. یکی از این موانع جدی این است که خاتمی همچنان از سوی افکار عمومی به عنوان یکی از اضلاع سران فتنه شناخته می‌شود و مواضع وی و تشکل متبوعش (مجمع روحانیون مبارز) در جریان فتنه سال 88 در فهرست اتهامات سنگین او است.
بر این اساس، هدایت فتنه ۸۸، دعوت به تجمع غیرقانونی 25 خرداد 88، صدور بیانیه روز شنبه ۳۰ خرداد ۸۸، حمایت از شعارهای انحرافی "نه غزه، نه لبنان" و "جمهوری ایرانی"، دفاع از جریان هتاک روزعاشورا، تنها بخشی از اتهامات خاتمی و مجمع روحانیون است.
رئیس بنیاد باران با وجود این واقعیت‌ها و در شرایطی که تا امروز حاضر به عذرخواهی و عقب نشینی از مواضع پیشین خود نشده، در روزهای گذشته با فرار به جلو، قصد دارد سناریوی ایجاد مرزبندی در جریان فتنه را نیز کلید بزند.
طرد سران فتنه؛ راهی برای بازگشت به عرصه سیاسی ایران
از سوی دیگر، فعالان سیاسی معتقدند روند ابراز برائت از سران فتنه که سال گذشته و پس از حوادث پراکنده ۲۵ بهمن روند شتابانی به خود گرفته، امسال نیز ادامه پیدا خواهد کرد؛ موضوعی که اکنون به خاتمی رسیده است.
این درحالی است که رهبر معظم انقلاب شرایط حضور در صحنه سیاسی کشور را حرکت در چارچوب نظام عنوان کرده و در اسفند 88 در جمع خبرگان ملت فرمودند: "افرادی که حاضر نیستند قانون و رأی اکثریت را قبول کنند و نقطه قوتی همچون انتخابات افتخارآفرین چهل میلیونی را تبدیل به نقطه ضعف می‌کنند صلاحیت حضور در چارچوب نظام اسلامی را از دست می‌دهند که از دست داده‌اند."
با وجود این مرزبندی مشخص از سوی رهبر معظم انقلاب و همچنین سیاهه پرشمار جرائم خاتمی در دوران فتنه 88 بعید است خاتمی و یارانش حتی با وجود عبور از موسوی و کروبی هم در شمار سیاسیون مجاز به فعالیت در عرصه سیاسی کشور شناخته شوند.


اعتراف ضدانقلاب به استفاده ازتصاویرقبلی

به گزارش جام نیوز، سعید قاسمی نژاد کارشناس شبکه دولتی صدای آمریکا، پیرامون رفراخوان برخی گروه ها برای اعتراض دانشجویان در روز 25 اردیبهشت گفت: «بنابر اخباری که به من رسیده، اتفاقی که دیروز افتاد اصلاً آن چیزی که دعوت کنندگان به این اعتراض خواهان آن بوده اند نبوده است.»
وی ادامه داد: «این حرکت، حرکتی کاملاً نپخته بود و چون حرکت جدی نبود حتی شعاری در حمایت از آقایان موسوی و کروبی هم سر داده نشد، تا جایی که یکی از سایت های وابسته به جنبش سبز مجبور شده بود از تصاویر اعتراضات گذشته دانشگاه پلی تکنیک استفاده کرده و آنها را به عنوان تصاویر اعتراضات 25 اردیبهشت بر روی سایت قرار دهد.»
این دانشجوی فراری، در مورد علت عدم حمایت از سران فتنه در 25 اردیبهشت گفت: «آنچه که من از دوستان خود در ایران به دست آورده ام این بود که حرکت ویژه ای در 25 اردیبهشت رخ نداده است تا بتوان در حمایت از آقایان موسوی و کروبی شعاری سر داده شود چرا که می دانید حمایت از این آقایان هزینه های فراوانی دارد و باید جمعیت فراوانی جمع شوند تا جرات کنند در حمایت از سران جنبش سبز شعار دهند والا اگر فقط 10 یا 15 نفر شعار دهند، باید هزینه زیادی را متحمل شوند.»
قاسمی نژاد در مورد علت عدم حمایت گروه متبوعش از این حرکت افزود: «کسانی که این فراخوان را داده بودند اصلاً شناخته شده نبودند و حتی به درخواست ما برای معرفی خود پاسخ مشخصی نداند.شما شاهد بودید که تنها شورای هماهنگی راه سبز به حمایت از این فراخوان آن هم چند روز قبل از 25 اردیبهشت پرداخت.»
وی در مورد ماهیت این فراخوان گفت:«به نظر من در 25 اردیبهشت یک گروه سیاسی تلاش کرد تا برای خود یک شاخه دانشجویی ایجاد کند و در حقیقت اعتراض از طریق دانشجویان را تمرین کنند که البته اشکالی هم ندارد ولی تجربه نشان داده است با تبلیغات نمی توان در دانشگاه ها راهی به جایی برد بلکه باید نیروهایی در داخل دانشگاه داشته باشیم تا بتوانند با برنامه ریزی های مختلف حرکت های اعتراضی را سامان دهند.به نظر من حرکت 25 اردیبهشت اشتباه بود و جواب نمی دهد.»


نوشته شده در چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390 توسط ایرانی
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin
افزایش آمار
فروشگاه نوید آنلاین - کالا را درب منزل تحویل بگیرید مبلغ آنرا به مامور پست بپردازید