تبلیغات
غروب فتنه 88 - محمد خاتمی: موسوی معذرت خواهی کند برای همه بهتر است

غروب فتنه 88

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
لوگو دوستان

>

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

سید محمد خاتمی در دیدار تعدادی از فعالان سیاسی و فرهنگی با توجه به وضعیت نابسامان اصلاح طلبان اعلام کرد که "اگر میرحسین موسوی معذرت خواهی نماید برای همه بهتر است و این می تواند فتح بابی باشد برای تحقق آرمان های اصلاح طلبان."
 
به گزارش جهان، این خبر را سایت رسمی میرحسین موسوی روز گذشته منتشر کرد. 

رئیس بنیاد باران همچنین تاکید کرد که "این معذرت خواهی هرچند ممکن است برای مهندس موسوی ناخوشایند باشد اما اوضاع فعلی اقتضا می کند که برخی افراد قربانی شوند تا به بدنه اصلی جنبش اصلاحات صدمه وارد نشود." سایت کلمه در ادامه این گزارش اضافه کرده است که "در روزهای اخیر شایعه معذرت خواهی مهندس موسوی در بین طرفداران جنبس سبز منتشر شده است." 

این سایت هچنین نوشته است: طی تماسی که با زهرا رهنورد برقرار شد، ایشان تاکید کرده که مهندس موسوی عقب نشینی نخواهد کرد و اگر سید محمد خاتمی به فکر جنبش اصلاحات است، از خود نیز باید بگذرد و خود را باید فدا کند. کلمه البته توضیح نداده است که "از خود گذشتن" خاتمی به چه معنی است و اینکه واکنش شخص میرحسین موسوی به پیشنهاد آقای خاتمی چه بوده است. 

فارغ از این موضوع این سایت تلویحا تایید کرده که تماس با خانم رهنورد که در حبس خانگی قرار دارد امری عادی است و وسایل ارتباطی در اختیار او و همسرش قرار دارد.

جالب آنکه سایت کلمه که به نظر می رسید این خبر را ناخواسته منتشر کرده است، دقایقی پس از انتشار آن را از خروجی خود برداشت. 

گفتنی است، سید محمد خاتمی این روزها اندیشه نقش آفرینی در انتخابات مجلس نهم و بازگشت به عرصه سیاسی کشور را در سر می پروراند اما تاکنون حاضر نشده شروط بازگشت به نظام را محقق کند چرا که از انتقادات احتمالی اپوزیسیون و فشار احزاب افراطی هراسان است.

البته پیشنهاد اخیر آقای خاتمی به میرحسین نشان می دهد که ممکن است او در اندیشه همراه کردن سران فتنه برای "اعلام پشیمانی جمعی" باشد.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی از سوی نظام رسما ضدانقلاب محسوب شده اند و مشخص نیست که اگر آنان از گذشته خود اعلام برائت و پشیمانی کنند اقدام آنان تنها به معنی عفو اتهاماتشان خواهد بود یا امکان حضور در عرصه سیاسی را هم خواهند داشت. یا اینکه اساسا عذرخواهی آنان قابل پذیرش نیست.

مسئولان ارشد نظام تاکید کرده اند که شرط بازگشت خاتمی و دیگر فعالان جریان فتنه به عرصه سیاسی اعلام برائت رسمی از جریان فتنه است در غیر اینصورت آنان همچنان از متهمان فتنه ?? محسوب می شوند.


نوشته شده در سه شنبه 7 تیر 1390 توسط ایرانی
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin
افزایش آمار
فروشگاه نوید آنلاین - کالا را درب منزل تحویل بگیرید مبلغ آنرا به مامور پست بپردازید