تبلیغات
غروب فتنه 88 - دوگانه خاتمی ـ موسوی در ایستگاه پایانی + گنجی فقط ادا در می آورد!

غروب فتنه 88

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
لوگو دوستان

>

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

دوگانه خاتمی ـ موسوی در ایستگاه پایانی
بازی دوگانه محمد خاتمی که از یک طرف خود را در مجموعه نظام تعریف و بر حرکت در چهارچوب قانون اساسی تاکید می‌کند و از یکسو خود را حامی هنجارشکنان، قانون‌شکنان وعوامل اصلی و پیاده نظام پنجه‌افکنان بر چهره نظام در فتنه سال 88 نشان می‌دهد تا از چشم ضدانقلاب و اپوزیسیون نیفتد، ظاهرا این بار به در بسته خورده است.
روز دوشنبه سایت جهان، خبری را به نقل از سایت کلمه (سایت رسمی میرحسین موسوی) منتشر کرد که قابل تامل بود در این خبر آمده بود: سیدمحمد خاتمی در دیدار تعدادی از فعالان سیاسی و فرهنگی با توجه به وضعیت نابسامان اصلاح‌طلبان اعلام کرد که «اگر میرحسین موسوی معذرت‌خواهی نماید برای همه بهتر است واین می‌تواند فتح بابی باشد برای تحقق آرمان‌های اصلاح‌طلبان»
در این خبرهمچنین به نقل از خاتمی آورده بود که «این معذرت‌خواهی هرچند ممکن است برای مهندس موسوی ناخوشایند باشد اما اوضاع فعلی اقتضا می‌کند که برخی افراد قربانی شوند تا به بدنه اصلی جنبش اصلاحات صدمه وارد نشود»
سایت کلمه فقط به سخنان خاتمی اکتفا نمی‌کند و پاسخ تند و دور از عرف خانم رهنورد را خطاب به خاتمی در ادامه می‌آورد و می‌گوید: « مهندس موسوی عقب‌نشینی نخواهد کرد و اگر سیدمحمد خاتمی به فکر جنبش اصلاحات است، از خود نیز باید بگذرد و خود را باید فدا کند»
هنوزکاملا مشخص نیست با چه هدفی این خبر انعکاس یافته و اینکه آیا اشتباه دست‌اندرکاران این سایت بود که اختلافات فاحش بین عوامل اصلی فتنه را رسانه‌ای کرده‌اند یا اینکه هدف خاصی از این خبر در ذهنشان بوده که برای مخاطب ممکن است واضح نباشد. هر چند این خبر فقط دقایقی روی سایت کلمه بیشتر نماند و پس از چند دقیقه از صفحه سایت حذف شد که احتمالا تحت فشارهای بیرونی صورت گرفته است اما همین امر تا حدودی نشان دهنده اوج اختلافات میان این افراد است.
درباره این خبر و حواشی آن چند گزاره قابل بیان است که در ذیل می‌آید:
اولین نکته صحت یا عدم صحت این خبر است چرا که انتشار سخنان خاتمی علیه موسوی درسایت رسمی میرحسین غیرمتعارف می‌نماید. در نگاه اول ممکن است عده‌ای آن را شایعه‌سازی رسانه‌های حامی نظام برای اختلاف‌افکنی میان سران فتنه تعبیر کنند اما وقتی عکس خبر سایت موسوی در خبر ضمیمه شده است جای انکار آن وجود نخواهد داشت.
دومین نکته تحلیل این موضع گیری خاتمی است. طی چند ماه گذشته خاتمی هرازگاهی در محافل اصلاح‌طلبان سعی دارد وضعیت نابسامان این جبهه را به موسوی و کروبی نسبت دهد و خود را تنها ناجی این کشتی نشسته در گل معرفی کند. همانگونه که از کلمات خاتمی پیداست وی از آنجا که می‌داند موسوی دیگر یک مهره سوخته بیشتر نیست سعی دارد با وادار کردن وی به عذرخواهی از نظام، راه حامیان فتنه را برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری هموار کند که البته شرط آن «قربانی شدن موسوی از نگاه خاتمی» است چرا که با عذرخواهی موسوی، سایر افراد اصلاح‌طلب و حامیان موسوی در انتخابات نیز به «عمل مشابهی» روی خواهند آورد و بدین ترتیب «تاکتیکی دسته‌جمعی» برای حفظ خود در قدرت را بر خواهند گزید.
نکته بعد نوع واکنش رهنورد به این موضع خاتمی است. وی با تندی به خاتمی خواستار این می‌شود که به جای موسوی، خاتمی باید فدا شود. احتمالا منظور رهنورد ازفدا شدن خاتمی عبور اصلاح‌طلبان از خاتمی و منزوی کردن رئیس دولت اصلاحات بدلیل مواضع دوپهلوی او است که به نظر رهنورد باعث خواهد شد اصلاح طلبان در حمایت از مواضع ضدانقلابی همسرش منسجم تر خواهند شد.
چهارمین نکته علت انتشار آن توسط سایت موسوی است که باید گفت: به نظر می‌رسد سایت مذکور با انعکاس این خبر و جواب تند رهنورد سعی کرده با حمله به خاتمی وی را تهدید کند که دست از تخریب موسوی در محافل خصوصی و عمومی بازدارد و این پیام را به وی رسانده که در صورت تخطئه موسوی با حملات تندتر از سوی آنان مواجه خواهد شد.
در یک جمله باید گفت نتیجه‌ای که از این خبر می‌توان گرفت اینکه دوگانه «یا من می‌آیم یا میرحسین» در قبل از انتخابات اکنون به «یا با من باشید یا میرحسین» تغییر یافته است و جبهه داخل و خارج حامی این افراد ناچارند یکی از این دو موضع یعنی عذرخواهی و باقی ماندن در قدرت یا ایستادن مقابل نظام را انتخاب کنند و دیگری را طرد کنند.


گنجی فقط ادا در می آورد!

یکی از سایت های جریان فتنه در مطلبی را انشا نویسی دانست که تنها ادای روشنفکران را در می آورد.
به گزارش«جوان آنلاین»،سایت «مای گویا» در مطلبی تحت عنوان« آقای گنجی، موج ایجاد نمی شود»،با اشاره به مطالبی که اخیرا از سوی اکبر گنجی مطرح می شود ،نوشت:آقای گنجی که خود را روشنفکر عرصه عمومی معرفی میکند ، در سالهای اخیر ، تلاش کرده و می کند تا موج ایجاد کند ، حول محور خود . مسائلی به تصور خود جنجال بر انگیز را در هر زمینه ای مطرح می کند . زمینه کار مهم نیست ، در هر زمینه که شد . از فقه ، قران پژوهی ، تارخ دین ، جامعه شناسی دین ، بگیر تا دفاع از همجنس گرائی و بهائیت . ولی موج ایجاد نشد و نمی شود .
این سایت در ادامه با بیان اینکه گنجی در بکارگیری منابع مطالعاتی خود روش تحریف را پی می گیرد نوشت که ظاهرا این روز ها تمام انشا نویسان خود را روشنفکر می نامند. در ایران افراد را به ندرت می توان روشنفکر نامید زیرا اکثر مدعیان فکری تولید نکرده اند و فقط برای هم دیگر انشا می نویسند.نوشته شده در یکشنبه 12 تیر 1390 توسط ایرانی
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin
افزایش آمار
فروشگاه نوید آنلاین - کالا را درب منزل تحویل بگیرید مبلغ آنرا به مامور پست بپردازید