تبلیغات
غروب فتنه 88 - فتنه‌گران از شنیدن سخنان سردار جعفری وحشت دارند + نظرات كارشناسان سیاسی در مورد بازگشت اصلاح‌طلبان به عرصه سیاسی

غروب فتنه 88

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
لوگو دوستان

>

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

فتنه‌گران از شنیدن سخنان سردار جعفری وحشت دارند
جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های کشور با انتشار نامه‌ای خطاب به محمدرضا خاتمی، تأکید کردند که تنها فتنه‌گران از شنیدن سخنان سردار جعفری وحشت دارند.
به گزارش فارس، جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های تهران، شریف، علم و صنعت، امیرکبیر، امام صادق(ع)، علامه طباطبایی، شهید بهشتی، تربیت دبیر شهید رجایی، گیلان، باهنر کرمان، اراک، شهید چمران اهواز، اصفهان، خواجه نصیر، بوعلی همدان، منابع طبیعی گلستان، کردستان، آزاد جنوب و علوم وتحقیقات با انتشار نامه‌ای سرگشاده نسبت به نامه محمدرضا خاتمی خطاب به سردار جعفری واکنش نشان دادند.

متن کامل این بیانیه بدین شرح است:

بسم‌ا... الرحمن الرحیم
« واذا قیل لهم لا تفسدوا فی الارض؛ قالوا انما نحن مصلحون» - بقره، آیه 11-
جناب آقای رضا خاتمی!

نامه‌ هتاکانه‌ شما بار دیگر یاد و خاطره رفتار و کردار و نامه نگاری‌های شما و همپالگی هایتان در دوران اصلاحات را برایمان زنده کرد، نامه‌ای که در مجلس ششم خطاب به رهبر انقلاب نوشتید و می خواستید شرنگ تلخ ذلت را در کام ایشان و مردمی که پیرو مکتب حسین اند، بریزید و لابد نامه‌ی برادرتان به آقای بوش را به خاطر می آورید و اگر فراموش نموده اید کافی است سری به رسانه ها بزنید تا بدانید با آبروی این مردم و وصیت شهدا و امام شهدا چه ها که نکرده اید...

نامه‌ اخیرتان نشان داد که متأسفانه هنوز بر اصول و باورهای گذشته تان که تعارضشان با اصول و مبانی انقلاب اسلامی از رهگذر گفتار و عملکردتان در هشت سال دوران موسوم به اصلاحات و فتنه 88 به خوبی هویداست، پایبندید لکن لازم دانستیم تا نکات زیر را به شما تذکر دهیم:

1- آیا آقای خاتمی، رئیس جمهور اسبق، فردی خوش نام تر از شما پیدا نکرده است که وظیفه چالش با نهادهای انقلابی و به قول خودتان فشار از پائین را به وی محول نماید که حداقل سخنانش در میان هم مسلکانش مقبول باشد؟

2- ما هم در مورد ورطه‌های هولناکی که هر نظامی ممکن است با آن روبروباشدنگرانیم اما اعتقاد داریم خطرناک ترین ورطه ای که ممکن است کشور در آن بیافتد، گرفتار شدن آن در دست غرب زده ها و شرق زده هایی است که برای رسیدن به ریاست و مطامع پست خود، دوست و دشمن نمی شناسند و از هر جنایت و خیانتی دریغ نمی کنند و بنا بر فرمایش امام راحل ممکن است ما از دست آمریکا و شوروی خلاصی یابیم ولی معلوم نیست به این راحتی ها از دست شرق زده ها و غرب زدگان خلاصی حاصل شود. آنها همان نا اهلان و نامحرمانی هستند که امام (ره) از افتادن انقلاب به دستشان بیمناک بود، همانها که اصول ومبانی انقلاب را به راحتی به گوشه ای وا می نهند و در عرصه های مختلف فرهنگی و اقتصادی و سیاست داخلی و خارجی مشق غرب زدگی و شرق زدگی می نمایند. به راستی رعایت کردن خطوط قرمز نظام اسلامی که همان اصول و مبانی مکتب امام و رهبری است که سطر سطر آن به رنگ سرخ خون شهدا مزین است، اینقدر برای شما و دوستانتان سنگین است و گران آمده که چنین آشفته شده و به لغو گویی افتاده اید؟

3- آقای رضا خاتمی، پیامِ نامه‌تان که همانا کسب قدرت و تیز کردن شمشیر چالش با ارکان نظام و دنبال نمودن پروژه نخ نما شده‌ حاکمیت دوگانه است به خوبی از لحن گستاخانه‌ آن هوایداست و نشان می دهد که از هم اکنون چه سوداهایی برای رسیدن به قدرت در اذهان خود پرورانده اید.

4- آقای رضا خاتمی، شما نه تنها تشنه قدرت هستید، بلکه حتی به خاطر رسیدن به آن و مطامعش به جان یکدیگر و دوستان و هم مسلکی های خودتان نیز می افتید، خاطره شورای شهر اول که به خاطر درگیری با یاران خودتان بر سر تقسیم غنایم به انحلال کشیده شد، مجلس ششم، انتخابات شورای شهر دوم و ... همگی به راحتی نقاب از چهره عالیجنابان رنگارنگ و قدرت پرست بر می دارد و حتمافتنه انگیزی تان در جریان فتنه 88 به خاطرتشنگی بیش از حد شماجهت خدمت بوده و ایضا حمایت آمریکا و انگلیس و فرانسه و ...از شما.

5- آقای رضا خاتمی، سیاستی که مدعی خبرگی در آن هستید همان سیاست رضاخانی و بریده از دین است که برخی از نتایج مختلف فرهنگی و اقتصادی و بین المللی و داخلی آن را در 8 سال اصلاحات دیدیدم و امام فرمود که ما از اول هم داخل در چنین سیاستی نبوده ایم.

6- آقای رضا خاتمی، استنادات شما و هم مسلکانتان به کلمات و توصیه های حضرت امام مصداق بارز این جمله امیر المونین(ع) است که فرمود: « کلمه الحق، یرادبها الباطل»، که اگر بخواهیم تنها فهرستی از تعارضات فکری و عملی شما با فرمایشات امام (ره) تهیه کنیم خود مثنوی هفتاد من خواهد شد.

7- آقای رضا خاتمی، ما مفتخریم به اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نهادی است مردمی که موسس آن امام (ره) است و تمام حکومت ها و افراد طغیان گر و دشمنان انقلاب اسلامی کینه آن را به دل دارند.

ما مفتخریم به اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مولود مبارک انقلاب اسلامی است که در همه جهان پس از صدر اسلام، پدیده ای بی سابقه است که مظهر عینی و تجسمی است از شعارهای انقلاب اسلامی، شعار ایستادگی در مقابل همه قدرت های بزرگ با سلاح اتکال به خدا، شعار غلبه خون بر شمشیر و شعار حرکت برای نجات مستضعفان و از همین روست که سلطه گران در سراسر جهان با چشم انزجار و نفرت به این پدیده‌ی الهی می نگرند چنانکه به انقلاب اسلامی.

سخنانی که فرمانده محترم کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان نمودند چیزی جز پیام مردم در راهپیمایی عظیم 9 دی و 22 بهمن 88 نبود هرچند که فتنه گران از شنیدن آن وحشت دارند.

8- آقای رضا خاتمی، هجمه همزمان فتنه‌گران و منحرفین و دشمنان خارجی به این نهاد مقدس و مظلوم بار دیگر ثابت کرد که اگر سپاه نبود، کشور نبود.

9- آقای رضا خاتمی، رعایت کردن خطوط قرمز از سوی هر آنکس که می خواهد در فضای سیاسی و در چارچوب یک نظام سیاسی به فعالیت بپردازد، حداقل معیار عقلی و شرعی و قانونی و عرفی است که در سرتاسر دنیا هم مرسوم است با توجه به اینکه خود را در جرگه سیاستمداران می دانید، بعید است که چنین قاعده ساده ای را ندانید، پس تنها یک احتمال باقی می ماند و آنهم اینکه با اصل این چارچوب و خط قرمزها دچار مشکل هستید و آنها را قبول ندارید اما به شما توصیه می کنیم که راه مستقیم الهی که نه به شرق و نه به غرب وابسته است و خدای متعال در قالب جمهوری اسلامی به ما نصیب کرده است بازگردید.

در پایان از قوه قضائیه می خواهیم که به فتنه گران اجازه ندهند با سوء استفاده از رأفت نظام تیشه نفاق بر ریشه‌های این درخت تنومند زده و موجب پایمالی خون شهدا گردند.

جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های تهران،شریف، علم و صنعت، امیرکبیر، امام صادق (ع)، علامه طباطبایی، شهید بهشتی، تربیت دبیر شهید رجایی، گیلان، باهنر کرمان، اراک، شهید چمران اهواز، اصفهان، خواجه نصیر، بوعلی همدان،منابع طبیعی گلستان ،کردستان، آزاد جنوب و علوم وتحقیقات.

نظرات كارشناسان سیاسی در مورد بازگشت اصلاح‌طلبان به عرصه سیاسی

این روزها زمزمه‌هایی به گوش می‌رسد كه نشان از تلاش طیفی از اصلاح‌طلبان به رهبری سید محمد خاتمی برای بازگشت به عرصه سیاسی كشور دارد. صرفنظر از اینكه جریان فتنه با شكست خود، جمع زیادی از اصلاح‌طلبان حامی خود را به پایان عمر سیاسی‌شان رساند، برخی از اصلاح‌طلبان نیز با سكوت در برابر این جریان عملاً تلاش كردند به طور نامحسوس با آن همراهی كنند كه همین موضوع سبب انزوای سیاسی آنها شد. اما اخیراً این جماعت پی روزنه‌ای برای نجات از مرگ سیاسی می‌گردند و در این میان عرصه انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی،‌ فرصتی است كه این افراد نمی‌خواهند آن را از دست بدهند. این جریان می‌كوشد با تبرئه خود، بتواند با روی كار آوردن چهره‌های نه چندان مطرح سیاسی یا سفید كردن برخی چهره‌های متهم فتنه 88، به عرصه سیاسی‌-اجتماعی وارد شده و خود را از مرگ سیاسی نجات دهد. صرفنظر از آنكه پایگاه اجتماعی این جریان در حدی نیست كه بتواند در صحنه سیاسی تأثیرگذار باشد، اصل بازگشت و چگونگی آن مورد بحث است. در این رابطه به سراغ سه صاحبنظر سیاسی رفته و نظر آنان را جویا شدیم. در ادامه نظرات محمد كاظم انبارلویی، سردبیر روزنامه رسالت، حمیدرضا ترقی، عضو شورای مركزی جمعیت مؤتلفه اسلامی و حجت‌الاسلام احمد سالك، سخنگوی جامعه روحانیت مبارز را در گفت‌وگو با روزنامه جوان خواهید خواند.

اظهارات خاتمی قابل اعتنا نیست

سردبیر روزنامه رسالت، اصالت چنین طرحی را قبول ندارد. او در گفت‌وگو با خبرنگار «جوان» می‌گوید: چنین طرحی نمی‌تواند وجود داشته باشد؛ یعنی بحث آشتی در میان نیست؛ چرا كه اگر می‌خواستند آشتی كنند، باید مواضعی مبنی بر تأكید اشتباه بودن مواضع گذشته‌شان اتخاذ می‌كردند. محمد كاظم انبارلویی با اشاره به اینكه این جماعت هنوز با نظام و انقلاب و مردم سر جنگ دارند، افزود: اینها هنوز حاضر نیستند رأی مردم را بپذیرند و رأیی را كه به سود آنها نباشد، اصلاً به رسمیت نمی‌شناسند و اغتشاشات سال 88 را برای همین سامان دادند كه نمی‌خواستند زیر بار رأی مردم بروند و هنوز هم بر سر همان موضع هستند.

وی در مورد این موضوع كه آیا محمد خاتمی در مقامی هست كه بتواند دم از آشتی ملی بزند، گفت: خود ایشان یكی از سران فتنه سال 88 بود كه نسبت به نظام و انقلاب و مردم بی‌مهری روا داشت و از سویی جایگاهی هم در آن جریان ندارد كه بخواهد فرمان صلحی امضا كند یا فرمان جنگی بدهد! انبارلویی در همین رابطه تصریح كرد: من فكر می‌كنم اظهارات سید محمد خاتمی خیلی قابل اعتنا نیست. انبارلویی انگیزه طرح چنین مباحثی از سوی خاتمی را پیدا كردن راه‌حل برای بازگشت به صحنه دانست و گفت: این حرف‌ها برای این است كه فكر می‌كنند روزنه‌ای برای ورود به صحنه سیاسی كشور باز می‌شود.

وی در عین حال تصریح كرد: خاتمی هنوز با موسوی و كروبی همگرایی دارد.

اول باید فتنه را محكوم كنند

حمیدرضا ترقی، از اعضای شورای مركزی حزب مؤتلفه اسلامی در توصیف آنچه این روزها از جانب برخی اصلاح طلبان به گوش می‌رسد، گفت: جریانی كه همگرایی بر حاكمیت را به عنوان مدل رفتار سیاسی خود در فتنه 88 انتخاب كرد و با قانون‌شكنی و ظلم به نظام، مشكلات عدیده‌ای را در عرصه سیاست داخلی و خارجی پدید آورد، امروز با استراتژی پل زنی با حاكمیت درصدد هستند كه از مسیرشیب تند فتنه‌گران خارج شده و از طریق چانه‌زنی یا حتی عذرخواهی به عرصه سیاسی كشور بازگردد.

وی در همین زمینه افزود: طبیعتاً هدف آنها این است كه از مرگ سیاسی جریان اصلاحات كه تحت تأثیر جریان فتنه به انزوای سیاسی كشیده شده است، جلوگیری كنند.

ترقی هدف نهایی را نفوذ در مجلس شورای اسلامی دانست و گفت: آنها می‌خواهند هر چند به تعداد معدودی نمایندگانی با چهره سفید و از بعد سیاسی، نامشخص را به مجلس بفرستند و مجدداً با نفوذ در قدرت، پایگاهی را برای فعالیت‌های بعدی‌شان به دست آورند.

وی راه حل برخورد با این حركت را كه بارها نیز مطرح و مورد تأیید قرار گرفته، اینگونه تشریح كرد: ورود آنها مشروط به عذرخواهی از ملت و ابراز جدایی از فتنه‌گران و شفاف سازی مواضع نسبت به اصول و آرمان‌های انقلاب است. ترقی گفت: اگر این جریان بخواهد بار دیگر وزن سیاسی خودش را در عرصه سیاسی كشور بسنجد، شاید با عذرخواهی و ابراز جدایی از فتنه‌گران، براساس سعه صدری كه نظام دارد، بتوانند برگردند،‌ولی یقیناً اعتماد مردم به این جریان كه طی پنج انتخابات گذشته، میزان آن مشهود بود و آنها را طرد كردند قابل بازگشت نیست.

عضو شورای مركزی حزب مؤتلفه با تأكید بر اینكه پایگاه اجتماعی این جریان بسیار محدود و ضعیف است، گفت: حتی اگر مردم و نظام به این جریان اجازه ورود دهند، این حضور و این ورود در سطح همان پایگاه اجتماعی ضعیف خواهد بود و تأثیری در حركت كلی نظام نخواهد داشت.

وی در عین حال تصریح كرد: در صورت چنین حضوری نیاز به هوشیاری و مراقبت بیشتر نظام نسبت به جریان‌های نفوذی كاملاً احساس می‌شود.

وی هدف این جریان را نجات طیف اصلاح طلب معتدل از مرگ سیاسی دانست و گفت: این جریان برای حضور در عرصه سیاسی كشور یا باید از موسوی و كروبی عبور كند یا این دو نفر از مواضع قبلی‌شان عدول كرده و عذرخواهی كنند؛ در هر صورت بدون مشخص شدن مواضع در قبال جریان فتنه و محكوم كردن آن عملكرد، بعید است بتوانند به عرصه سیاسی كشور بازگردند.

اول باید محاكمه شوند

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز نیز در گفت‌وگو با خبرنگار «جوان» به بیان دیدگاه‌های خود در مورد تلاش طیفی از اصلاح‌طلبان برای بازگشت به عرصه سیاسی كشور پرداخت.

حجت‌الاسلام احمد سالك گفت: آغوش نظام مقدس جمهوری اسلامی همواره برای جذب نیروهایی كه به مجموعه خطوط قرمز نظام التزام عملی داشته باشند، باز است. اما كسانی كه به نظام خیانت كردند،‌علیه نظام و قانون اساسی حركت‌هایی كردند و به خطوط قرمز نظام تجاوز كردند، بازگشت آنان پس از پاسخگویی به مقامات قضایی خواهد بود. وی محاكمه این افراد را از مطالبات مردم دانست و گفت: این همه در فتنه 88 به آبروی جمهوری اسلامی ضربه زدند، به جان و مال مردم حمله كردند و آن افتضاحات را در فتنه 88 به كمك اربابان بیرونی و سفارتخانه‌‌هایشان در داخل به وجود آوردند، با یك عذرخواهی و ببخشید تمام نمی‌شود!

سالك قدم اول را محاكمه این افراد دانست و گفت: پس از محاكمه و صادر شدن حكم برای این افراد از سوی قوه قضائیه، آنجاست كه نوبت می‌رسد به اینكه آیا جمهوری اسلامی و مردم توبه اینها را می‌پذیرند و از كیفری كه قوه قضائیه برای اینها تعیین كرده می‌گذرند یا خیر؛ به هر حال كار با یك عذرخواهی تمام نمی‌شود.

وی در همین زمینه افزود: رسم شده در دنیا كه بیایند. همه چیز را یك طرفه خراب كنند، بعد هم بگویند آشتی ملی ! این طور كه نمی‌شود!

سالك درعین حال گفت: اگر كسی باشد كه خطوط قرمز نظام را قبول دارد، اما در مواردی اختلاف سلیقه دارد، نظام یك نظر دارد و او نظر دیگری او میدان بازگشتش آسان است.
وی در پایان با اشاره به اینكه خاتمی در مقامی نیست كه طرح آشتی ملی بدهد، گفت: این ژست‌ها دیگر قدیمی شده و مردم با اطلاعات و هشیاری بالا، كاملاً در جریان قضایا هستند و فریب این ژست‌های قدیمی را نمی‌خورند.


مماشات ‌با‌ سران فتنه‌ موجب گستاخی خاتمی شده است
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه گستاخی رضا خاتمی علیه سپاه ناشی از مماشات قوه ‌قضائیه است، تأکید کرد که سپاه تنها یک نیروی نظامی نیست، ‌بلکه مدافع تئوریک نظام است و مقابله آن با براندازان هم کار سیاسی نیست.
محمد کرمی‌راد نماینده مردم کرمانشاه و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به اصلی قانون اساسی که بر دفاع سپاه پاسداران از کیان انقلاب اسلامی تأکید می‌کند، اظهار داشت: در دولت آقای خاتمی جریان‌های سیاسی از جمله حزب مشارکت برای مقابله با دستگاه‌های اطلاعاتی امنیتی و نظارتی کشور هجوم بردند تا مبانی انقلاب را تغییر ‌دهند اما با مقاومت سپاه پاسداران مواجه شدند و اگر آن روز سپاه مقاومت نمی‌کرد، آنها به اهدافشان‌ خاتمی می‌رسیدند.
وی با بیان اینکه سپاه تنها یک نیروی نظامی نیست، بلکه مدافع تئوریک نظام است، تصریح کرد: در دوران دوم خرداد مدعیان اصلاح‌طلب برای براندازی نظام قائله 18تیر را به پا کردند اما هشدار شدید سپاه و هوشیاری مردم توطئه آنها را خنثی کرد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تأکید بر اینکه سپاه در برابر انحرافات مقاومت می‌کند و نمی‌توان مقابله سپاه با انحرافاتی ‌که انقلاب را تهدید می‌کند را ورود به کارهای سیاسی دانست، خاطرنشان کرد: اگر در دولت اصلاحات برخی جریان‌های انحرافی به دنبال مقابله با نظام بودند و سپاه ایستادگی می‌کرد، امروز هم هر جریان انحرافی و یا جریان برانداز بخواهد به فکر براندازی انقلاب باشد، با مقاومت سپاه مواجه خواهد شد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مماشات دستگاه قضایی با برخی از سران فتنه و براندازان موجب گستاخی افرادی چون رضا خاتمی شده است. آقای خاتمی امروز باید در زندان به سر می‌برد چرا‌که به حقوق مردم و انقلاب ظلم کرده است؛ رضا خاتمی تصور نکند که مماشات قوه قضاییه با وی دائمی است. اگر او بخواهد با حمله به فرماندهان سپاه در پازل دشمنان انقلاب بازی کند، قطعا با حکم دستگاه قضایی بازداشت می‌شود و به سزای عملش خواهد رسید.


نوشته شده در شنبه 18 تیر 1390 توسط ایرانی
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin
افزایش آمار
فروشگاه نوید آنلاین - کالا را درب منزل تحویل بگیرید مبلغ آنرا به مامور پست بپردازید