تبلیغات
غروب فتنه 88 - یادداشت خاتمی اپوزیسیون را به جان هم انداخت

غروب فتنه 88

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
لوگو دوستان

>

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

به گزارش جهان، آقای خاتمی در این پیام که آن را به آمنه بهرامی، دختر قربانی اسیدپاشی ارسال کرده، بدون اشاره مستقیم به وقایع پس از انتخابات خرداد ۸۸ آورده است: آیا در عرصه زندگی سیاسی و اجتماعی نیز نمی توان از آمنه آموخت و بحران را با آرامش و تنش را با احترام به یکدیگر و پاس داشت حق و حرمت انسان و دوری از غرور – بخصوص آنان که قدرت بیشتری دارند – سودا کرد؟

به نوشته رئیس بنیاد باران، "وقتی در خبرها آمد که «آمنه» در کمال بزرگواری، آموزگاری کرد و از حق قصاص خود گذشت بر همه ثابت شد که در برابر سنگدلی و بی آزرمی و نفرت پراکنی و خودخواهی و کین توزی هنوز می توان از مهربانی، شرافت و احترام به زندگی، دیگرخواهی و بزرگ منشی هم سراغ گرفت و زیبایی را در اوج آن به تماشا نشست."

سید محمد خاتمی این روزها در تلاش است که بدون هزینه یا با هزینه کمتری به عرصه سیاسی کشور برگردد و در انتخابات مجلس نهم و ریاست جمهوری یازدهم نقش آفرینی کند اما وی تاکنون حاضر نشده شرط نظام را برای بازگشتش محقق کند چرا که از فشار اپوزیسیون و احزاب افراطی هراسان است.

مسئولان ارشد نظام تاکید کرده اند که شرط بازگشت خاتمی به عرصه سیاسی اعلام "برائت رسمی از جریان فتنه" است.

با این حال، یادداشت اخیر آقای خاتمی به معنی عزم وی برای بازگشت ارزیابی شده است. رئیس بنیاد باران در یادداشت خود اذعان کرده که عملکرد جریان فتنه اشتباه بوده و به همین دلیل از جمهوری اسلامی خواسته است او و فعالان فتنه را ببخشد. 

هرچند نوشته خاتمی صریح نیست و اعلام برائت از جریان فتنه در آن مشاهده نمی شود اما بخشی از جریان ضدانقلاب و رسانه های اپوزیسیون یادداشت او را به معنای "قدرت طلبی" و تلاش برای حضور در عرصه سیاسی نظام توصیف کرده و بر این اساس رئیس بنیاد باران را به باد انتقاد گرفته اند.

آنان عنوان کرده اند که آقای خاتمی اپوزیسیون را فدای صندلی قدرت کرده است. در این راستا سایت خودنویس به تمسخر خاتمی پرداخته است.

برخی دیگر از رسانه ها همچون ارگان رسمی مهدی کروبی از رئیس بنیاد باران خواسته اند که تکلیف خود را روشن کند و بگوید کدام طرفی است.

سایت جرس هم به نقل از مسیح(معصومه) علی نژاد در یادداشتی مبهم خطاب به آقای خاتمی نوشته است: شما هم پیش قدم شوید، در برابرِ خواستِ صریحِ آمنه مثل او «عمل» کنید تا مشوقِ دیگران هم باشید.

در عین حال گروه های دیگری از اپوزیسیون موضع آقای خاتمی را توجیه کرده و معتقد است شیوه او تنها راهکار برای کسب تعدادی از کرسی های مجلس نهم و جلوگیری از حذف کامل از صحنه سیاسی است.

اختلاف در جریان فتنه که پس از برچیده شدن آشوب های خیابانی آغاز شده، با مواضع آقای خاتمی و چندپاره شدن گروه های فتنه گر وارد فاز جدیدی شده است اما به نظر می رسد بیشترین فشار آن بر پیاده نظام فتنه و افراد فاقد تریبون تحمیل شده است. 

پیاده نظام جریان فتنه که از ابتدای طرح ادعای تقلب در خط مقدم اغتشاشات قرار داشت و همواره مامور اجرای تصمیمات بعضا متفاوت سران فتنه بوده است، اکنون و پس از پا پس کشیدن کسانی چون آقای خاتمی و بروز درگیری در جبهه ضدانقلاب، احساس سردرگمی و نوعی پشیمانی می کنند.

نوشته شده در چهارشنبه 12 مرداد 1390 توسط ایرانی
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin
افزایش آمار
فروشگاه نوید آنلاین - کالا را درب منزل تحویل بگیرید مبلغ آنرا به مامور پست بپردازید