تبلیغات
غروب فتنه 88 - شورای هماهنگی در معرض فشار اپوزیسیون + پیشنهاد تاج زاده به نخست وزیر مصر !

غروب فتنه 88

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
لوگو دوستان

>

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

شورای هماهنگی در معرض فشار اپوزیسیون

به گزارش جهان، یک سایت اپوزیسیون سران شورای موسوم به هماهنگی راه سبز امید را به تمسخر گرفت.

سایت خودنویس با اشاره به مواضع اردشیر امیر ارجمند و رجبعلی مزروعی به تمسخر عملکرد آنان پرداخت و در مطلبی از زبان این دو مخالف نظام نوشت: فعلا ما از همه در ایران پر طرفدار‌تر هستیم و احتیاجی به هیچ کس نداریم. ما در ۲ خرداد ۲۰ میلیون رای آوردیم که همه‌اش تائید نظرات ما بود، چه کس دیگری می‌توانست ۲۰ میلیون رای بیاورد؟ در مورد این که ما از همه پرطرفدار‌تر هستیم مثال زیاد است، مثلاً مجلس هفتم یا سه شنبه‌های اعتراضی یا شورای شهر دوم، ببینید مردم به خاطر ما چه‌ها که نکردند‌! آیا هیچ گروه سیاسی دیگر می‌توانست اینقدر پر طرفدار باشد و وبسایت داشته باشد؟ ما به پیروی از شعار همه برای ما، ما برای ما! در این برهه از زمان که احتمال آن هست که با نظام کنار بیاییم و ۲-۳ تامون به درون حلقه خودی‌های نظام مقدس برگردند، احتیاجی به همکاری با بقیه نیرو‌های ناراضی‌ نمی‌بینیم، حالا بعد از انتخابات اگر ما رو بازی ندادند یا رای نیوردیم شاید یک کم رادیکال تر شدیم. 

گفتنی است، عناصر ضدانقلاب خارج نشین كه پس از ناکامی در احیای فتنه سبز دچار سردرگمی شده و از چشم محافل اطلاعاتی و سیاسی غربی افتاده‌اند، اکنون شورای هماهنگی راه سبز امید را متهم به بی عرضگی و وابستگی به جمهوری اسلامی می كنند. 

در همین راستا چندی پیش هم بابك داد، از عناصر فراری كه تا ماه ها فرار خود را مخفی می كرد و مدعی بود در ایران به سر می برد، به این شورا حمله كرد و آن را مخفی و منفعل خواند: آقایان مخفی شورای هماهنگی راه سبز امید! حالا ما منتقدان به قول شما [مزروعی] «نادان» و «بی سوات»! ولی شما با این همه فضل و كمالات كه دارید، لااقل برنامه ای اكسیونی چیزی ارائه می كردید و دهان ما ناآگاهان را می بستید. آخه برادر مخفی عزیز! موسوی و كروبی اكنون تحت شكنجه [!؟] قرار دارند و در عوض شما آمدید مربیگری یك تیم را برعهده گرفتید، تا بلافاصله تعطیلش كنید و بروید در مخفیگاه؟ دیگر چرا منتقدان را نادان خطاب می كنید؟ آخر چرا زمین ورزشگاه را شخم زدید كه حتی نشود به «رنگ سبز» چمن آن هم دلخوش بمانیم؟ آكسیون تان پیشكش!


پیشنهاد تاج زاده به نخست وزیر مصر !

مصطفی تاج‌زاده، عضو شورای مرکزی حزب منحل شده مشارکت و از سران فتنه ۸۸ نامه‌ای جالبی را به نخست وزیر موقت مصر نوشته که حاکیست "توهم سال ۸۸" هنوز هم گریبان فعالان جریان فتنه را رها نکرده است.
به گزارش ندای انقلاب به نقل از جهان، بر اساس خبری که اخیرا منتشر شده، تاج زاده در نامه خود به عصام شرف در ادعایی بامزه ای نوشته است: نماز جمعه پیروزی انقلاب مصر یادآور نماز جمعه سبز ملت ما در ۲۶ تیر ۸۸ به امامت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بود.

وی که روشن نیست تحلیل و نامه های متعدد خود را چگونه از زندان راونه رسانه های خبری می کند، حتی اعلام آمادگی کرده است که "ما مایل هستیم تا تجربه خود را در جنبش سبز به برادران و خواهران مصری بیاموزیم."

تاج زاده البته درباره آنچه "تجربه در جنبش سبز" نامیده توضیحی نداده اما اشاره او به نماز جمعه ۲۶ تیرماه بار دیگر خاطرات "نماز اولی ها" را برای ناظران سیاسی یادآوری کرده است.

در نماز جمعه ۲۶ تیرماه سال ۸۸ که آخرین حضور آقای هاشمی در نماز جمعه هم محسوب می شود، رویدادهای عجیب‌ و تاسف‌برانگیزی روی داد؛ از جمله حضور بخشی از فتنه گران بود که حتی ابتدایی‌ترین آداب نماز را هم بلد نبودند و با اقدامات خارج از شأن و عرف خود، موجب ناراحتی خاطر نمازگزاران را فراهم کردند. 

این افراد با حضور مختلط در نماز و همچنین عدم رعایت پوشش مناسب، صحنه‌هایی را رقم زدند که انتشار عکس‌های آن هم با واکنش شدید مردم متدین و انقلابی ایران روبرو شد.
جمعی از آنان حتی با کفش به نماز ایستادند تا همین رفتارها آنان را به "نماز اولی" شهره کند. 

بخشی مردم و فعالان سیاسی این نماز جمعه را با نمازهای نمایشی گروهک‌های چپ و مارکسیست در ابتدای انقلاب اسلامی مقایسه کردند.

آشوبگران خیابانی که طبق وعده اعلام شده از رسانه های بیگانه به محل اقامه نماز جمعه تهران آمده بودند پس از استقبال از سخنرانی آقای هاشمی حتی تا ساعاتی بعد از نماز دست به اغتشاش برای پیگیری آنچه "حقوق اعلام شده خود در نماز جمعه" نامیدند، زدند. 

در این اغتشاش خیابان های اطراف دانشگاه تهران تا ساعاتی به ناآرامی کشیده شد و آشوبگران به جای شعار همیشگی «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» شعار مرگ بر چین و روسیه سر دادند.
این تنها نماز جمعه فتنه گران که حتی تنها حرکت مذهبی و اسلامی آنان بود. 

البته آنان در روز قدس و ۱۳ آبان هم که نماد مبارزه با رژیم صهیونیستی و آمریکاست، شعارهای «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آمریکا» خط زدند و عملا همسویی خود با استکبار را به نمایش گذاشتند. این در حالی بود که صدها سایت اینترنتی و شبكه های رادیو تلویزیونی غربی و مقامات بلندپایه آمریكایی، اسرائیلی و اروپایی در سطح رئیس جمهور، نخست وزیر، وزرای خارجه و دفاع و امثال آنها نیز، آشكارا در حمایت از جریان فتنه به میدان آمده بودند. 

نقش دیگر گروه های ضدانقلاب و تروریست همچون مجاهدین خلق، پژاک، ریگی، همجنس گرا، پهلوی، لائیک ها و ... هم در متن فتنه ۸۸ و حمایت سران فتنه و امثال آقای تاج‌زاده هرگز قابل کتمان نیست چنانچه هر یک از این گروه ها بارها بر نقش خود در آشوب ها تاکید کرده اند.

انقلاب مردم مصر اما از همان آغاز با نماز جمعه های میلیونی در میدان التحریر و شعارهای ضد استکباری همراه بود و به همین دلیل رژیم صهیونیستی، آمریکا، انگلیس و دیگر حامیان رژیم مبارک با تمام توان کوشیدند تا از اوج گرفتن خیزش ملت مصر ممانعت کنند تا شاید عوامل دست نشانده از حاکمیت ساقط نشوند. اما پس از گسترده شدن قیام مردم غرب ترجیح داد مبارک را فدای چهره دموکراسی خواهی خود کند و در عین حال انقلاب مصری را هم برباید. 

ابراز نگرانی نخست وزیر رژیم صهیونیستی و برخی مقامات غربی از تحقق یک انقلاب اسلامی دیگر در مصر در همین راستا بود. او در بحبوحه خیزش مصری ها با ابراز نگرانی از اوضاع این كشور اظهار داشت آنچه در ایران اتفاق افتاد ممكن است در مصر هم روی بدهد. وی چند هفته بعد هم اذعان کرد که انقلاب اسلامی ایران الهام بخش انقلاب مصر بوده است.

در واقع به گواهی شواهد و قرائن مورد اشاره، تردیدی باقی نماند كه اولا؛ انقلاب ها و خیزش های منطقه، هویت اسلامی دارند، ثانیاً؛ از انقلاب اسلامی در ایران الهام گرفته اند، ثالثاً؛ چالش های سه دهه گذشته ایران اسلامی با دشمنان بیرونی و خصوصا؛ فتنه ۸۸، نقش غیرقابل انكاری در برانگیختگی كنونی ملت های مسلمان منطقه داشته است و بالاخره؛ آن كه انقلابیون مسلمان در ادامه حركت خویش نگاه ویژه ای به ایران اسلامی دارند.
حال چگونه آقای تاج زاده بین فتنه آمریکایی- اسرائیلی ۸۸ و انقلاب مردم مسلمان مصر مشابهت هایی پیدا کرده و حتی آن ها را همسو دانسته، همچنان قابل تشخیص نیست.
شاید منطقی تر این باشد که این ادعا هم در لیست توهمات جریان فتنه ثبت شود زیرا فارغ از تفاوت ماهوی روند انقلاب مصر و خط جریان فتنه، آنچه در روزهای پس از انقلاب نیز در قاهره روی داده، حاکی از دنیای کاملا متفاوت این دو جریان است.
به عنوان نمونه، مقامات مصری برای اولین بار بعد از ۳۰ سال، از ورود فرح دیبا به این کشور جلوگیری کردند. فرح، همسر محمد رضا پهلوی شاه مخلوع ایران است که در سال ۸۸ به موسوی و کروبی نشان شجاعت داد و در کنار رضا پهلوی به حمایت ویژه از جریان فتنه پرداخت.
مقامات ارشد مصر حتی با وجود عصبانیت حامیان صهیونیستی و غربی جریان فتنه چندین بار به بازگشایی سفارتخانه ها و برقراری مجدد رابطه با ایران ابراز علاقه کرده و از تصمیم جدی خود در این باره خبر داده اند.
گرچه ده ها رویداد و واقعیت دیگر برای رد هرگونه شبهات و همسویی میان انقلاب مردم مسلمان مصر و جریان فتنه ۸۸ وجود دارد اما برای یک ناظر سیاسی عادی هم روشن است که ادعای تاج زاده کاملا بی اساس و ریشه در توهم به نظر عمیق فتنه گران دارد.


نوشته شده در پنجشنبه 13 مرداد 1390 توسط ایرانی
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin
افزایش آمار
فروشگاه نوید آنلاین - کالا را درب منزل تحویل بگیرید مبلغ آنرا به مامور پست بپردازید