تبلیغات
غروب فتنه 88 - درس‌هایی از سال 88 برای انتخابات پیش رو

غروب فتنه 88

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
لوگو دوستان

>

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

سرویس سیاسی جهان: یکی از ابعاد مهم فتنه سال ۸۸ که کمتر مورد توجه قرار گرفته است، فعالیت برخی گروه های سیاسی اصلاح طلب در ماه های قبل از برگزاری انتخابات است.

فعالیت هایی که صبغه یکسان آنها و مولفه‌هایی که بعدها از آنها به عنوان عوامل مقوم ایجاد آشوب استفاده شد؛ از حدود ۶ ماه مانده به انتخابات در گروه های سیاسی اصلاح طلب به صورتی دانسته یا نادانسته، آغاز و مطرح گردید و فتنه ای عمیق را در کشور رقم زد.

در آن روزها برخی اصلاح طلبان با طمطراق فراوان از تشکیل ستادهای صیانت از آرا خبر می دادند. آنها حتی در زمینه لزوم تشکیل چنین ستادهایی نیز سخن می گفتند و مطلب می نوشتند. طرح تشکیک غیر منطقی در آمار و خدمات دولت نیز در آن روزها بسیار نمود داشت و یکی از ارکان اصلی مواضع همیشگی ستادهای انتخاباتی اصلاح طلبان بود.

نحوه تعامل برخی فعالان سیاسی اصلاح طلب و بویژه سران فتنه نیز در آن روزها با گروه های مختلف جامعه، بسیار قابل تأمل بود. در واقع تعامل رفتاری و عقیدتی آنها به گونه ای بود که به صورتی آرام و زیر پوستی به سمت ایجاد نوعی "اپوزسیون داخلی" و فرآیند اولیگارشی سازی (تشکیل گروه های معارض داخلی) در ماه های قبل از انتخابات پیش می رفتند.

و جالب آنکه این نقشه شوم برای آنها فرصتی را ایجاد می کرد که هم در صورت پیروزی و هم در صورت شکست؛ گروه های آنارشیستی را به عنوان طرفداران سیاسی خود به دست آورده بودند که در لحظات مبادا، برگ برنده آنها محسوب می شدند.

تمام این رفتارها که در آن روزها، بروز یافته بود، توسط عده ای از دلسوزان کشور در همان مقطع نیز هشدار داده شد. هشدارهایی که اگرچه با لحنی ملایم مطرح می شدند اما بیانگر پیش بینی هایی بودند که نشان می داد عده ای هستند که فتنه، قبل از بروز، در رصد آنها قرار گرفته است. هشدارهایی که البته باید اذعان کرد به هر دلیلی، آنچنان که باید نتوانستند سبب جلوگیری از بروز فتنه شوند.

از آن‌روزها نزدیک به سه سال می گذرد. سه سالی که طی آن، هم ما توانسته ایم تجربیات بزرگی را از چگونگی مدیریت یک فتنه در کشور یاد بگیریم و هم البته دشمنان داخلی و خارجی نیز شاید چیزهای جدیدتری آموخته باشند.

برگزاری انتخابات مجلس نهم شورای اسلامی در پیش است. و این بار نیز همه شواهد موجود حکایت از آن دارد که شکست خوردگان فتنه ۸۸ در آرایش جدیدتری قصد ورود به میدان را دارند.

این در حالی است که در عرصه پیش رو، بازیگران جدیدی مثل "منحرفین" نیز ورود کرده اند که رفتارهایشان انطباق زیادی با فتنه گران دارد.

باید اذعان کرد که از هم اکنون در رفتار این منحرفین حرکاتی قابل مشاهده است که پیش از این نیز در روزهای قبل از فتنه ۸۸ آنها را مشاهده کرده بودیم.

آنها از هم اکنون و طی چند مرتبه، بر حضور مردم! در طرفداری از یک شخص خاص در خیابان ها تأکید کرده اند.
در بیان سیاسی آنها طرح نوع دیگری از تقلب به چشم می خورد. به گونه ای که تلویحاً و گاهی رسماً می شنویم از این می گویند که "همه! طرفدار ما هستند." و این بیان به آن معنی است که اینان از هم اکنون مشغول القای این تفکر هستند که باید اسامی کاندیداهای آنان از صندوق رأی به عنوان پیروز خارج شود وگرنه...!

تمام این رفتارها مبیّن هشداری است که مقام معظم رهبری نیز چندی قبل در خطبه های نماز عید فطر مطرح کردند.

معظم له در بیانات خود تأکید فرمودند که انتخابات مظهر مردمسالاری دینی و پشتیبان امنیت کشور است و باید مواظب بود تا به یک چالش امنیتی تبدیل نشود.

البته مقام معظم رهبری نشان داده اند که همواره بر استفاده کشور از تجربیات گذشته تأکید دارند و به نوعی نگاه به گذشته را زمینه ساز نگاه مطلوب به آینده می دانند. اما فهم ما از روندی که جریانات فتنه گر و منحرف برای عرصه سیاسی پیش رو در نظر گرفته اند، می گوید که آنها خواب های شومی را برای انتخابات مجلس نهم دیده اند.

خواب هایی که اگرچه در روزهای آتی، همانند آنچه که پیش از این در ماجرای ویژه نامه موهن خاتون و یا قبل از آن در طرح بحث مکتب ایرانی و ارتباط مستقیم با منبع فیض و ... شاهد بودیم؛ پرده های جدیدی از آن به روی صحنه خواهد رفت. اما آشفته کردن تعبیر این خواب های ناآرام نیز در گرو تصمیم ما و مجموعه نظام است در اینکه به دنبال تأمین زیرساخت ها و بسترهای امنیت انتخاباتی پرشکوه باشیم یا اینکه فضای اهمال ها و سکوت ها از هم اکنون ما را به سمت انتخاباتی پیش ببرد که می تواند سبب ساز وارد آوردن آسیب هایی به امنیت مردم و کشور باشد.

و در این میان باید به صورتی ویژه به نقش خواص و عمارها! در روشنگری فضای موجود توجه داشت.

نوشته شده در دوشنبه 14 شهریور 1390 توسط ایرانی
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin
افزایش آمار
فروشگاه نوید آنلاین - کالا را درب منزل تحویل بگیرید مبلغ آنرا به مامور پست بپردازید