تبلیغات
غروب فتنه 88 - اظهارات یک "تواب فتنه"+درگیری اپوزیسیون خارجی با نمایندگان موسوی و كروبی+لرزش قطار فتنه روی ریل زنگ زده غرب

غروب فتنه 88

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
لوگو دوستان

>

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

متن کامل اخبار را در ادامه مطلب بخوانید ......

مجلس: موسوی و كروبی ضد انقلابند ، تأخیر در مجازات دیگر پذیرفته نیست


لرزش قطار فتنه روی ریل زنگ زده غرب


درگیری اپوزیسیون خارجی با نمایندگان موسوی و كروبی


اظهارات یک "تواب فتنه" در گفت گو با جوان


مجلس: موسوی و كروبی ضد انقلابند ، تأخیر در مجازات دیگر پذیرفته نیست
وكلای ملت روز گذشته ضمن قرائت گزارش مجلس از توطئه 25 بهمن، موسوی و كروبی را ضدانقلاب و مستوجب تعقیب قضایی و برخورد قاطعانه دانستند.
به گزارش خبرنگار كیهان در جلسه علنی صبح چهارشنبه مجلس، حجت الاسلام نكونام، رئیس كمیسیون اصل 90، گزارش حوادث 25 بهمن را قرائت كرد. این گزارشی است كه توسط هیئتی مركب از رؤسای كمیسیون های پنج گانه اصل90، فرهنگی، سیاست داخلی و شوراها، امنیت ملی و سیاست خارجی و حقوقی و قضایی تهیه شده است.
متن كامل این گزارش به شرح ذیل است:
گزارش از كمیسیون اصل نودم (90) قانون اساسی در مورد غائله اسرائیلی، آمریكایی- انگلیسی 25 بهمن 1389به مجلس شورای اسلامی
جناب آقای دكتر لاریجانی
رئیس محترم مجلس شورای اسلامی
سلام علیكم
پیرو ابلاغیه حضرتعالی مبنی بر بررسی آشوب مورخ 25بهمن 89 تهران و تعیین هیئت ویژه ای متشكل از رؤسای كمیسیون های امنیت ملی و سیاست خارجی، شوراها و امور داخلی، قضایی و حقوقی، فرهنگی و اصل نودم (90) قانون اساسی، كارگروهی با جمع آوری اطلاعات لازم و برگزاری نشست هایی با مسئولین دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی، انتظامی، قضایی و سیاست خارجی موضوع را بررسی و گزارش آن را به هیئت ویژه منعكس نمود.
این هیئت پس از بحث و بررسی، گزارش نهایی خود را تحت عنوان «گزارش بررسی غائله اسرائیلی- آمریكایی 25 بهمن 1389» به پیوست تقدیم می دارد.
براساس این گزارش:
1- اعمال مجرمانه و منحرفانه ای توسط خائنین به نظام جمهوری اسلامی ایران (براساس منابع و مستندات دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی) صورت پذیرفته كه از آن جمله می توان به: حضور فعالانه سازمان تروریستی منافقین با انتشار اطلاعیه ها، مصاحبه ها و اعزام نیرو، صدور بیانیه های مختلف توسط عناصر جریان فتنه، مصاحبه های حمایت آمیز عوامل جریان فتنه و معاندین برای تهییج افكار عمومی، استفاده از شیوه های جنگ روانی، شایعه سازی و دروغ پردازی در سایت های داخلی، استفاده از سلاح گرم برای پروژه كشته سازی، تعرض به اموال عمومی، ایجاد رعب و وحشت و ناامنی و... اشاره نمود.
2- در جریان فتنه، رئیس جمهور و وزیر امور خارجه آمریكا و مقامات انگلیسی و اسرائیلی بی پروا در رسانه های دیداری و شنیداری خود علیه نظام جمهوری اسلامی و اهداف آن مصاحبه ها و موضع گیری های متعددی داشته اند كه گوشه هایی از حمایت های پنهان و آشكار آنان در غائله ضد انقلابی 25 بهمن دیده می شود.
3- سوءاستفاده از مناسبت های بعدی می تواند خاستگاه توطئه ها و برنامه های آینده نظام سلطه، غرب و جریان ضد انقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران باشد كه بایسته و ضروری است تا با تدبیر و درایت نیروهای انقلاب از فتنه انگیزی آنان جلوگیری كرد.
جمع بندی و پیشنهاد هیئت ویژه رسیدگی به شرح ذیل اعلام گردید:
1- بی تفاوتی اصحاب سكوت موجب طمع دشمنان گردیده و اتخاذ مواضع مبهم توسط اصحاب تردید به هیچ وجه پذیرفتنی نیست. امروز حجت بر همگان تمام گشته و انتظار این است كه به صورت قاطع و شفاف صف بندی خود را مشخص و نظام سلطه را از خود مایوس نمایند. طبیعی است كه این انتظار از خواص جامعه بیشتر از دیگران است.
2- غائله و آشوب 25 بهمن یك نقشه و طرح كاملاً اسرائیلی- آمریكایی- انگلیسی و ضد انقلابی و خائنانه علیه ملت بزرگ ایران بوده است. دعوت كنندگان و زمینه سازان و مشوقان ناامنی كشور در آن روز همچون میرحسین موسوی و كروبی و دیگران خائن به ملت، ضد انقلاب و مستوجب تعقیب قضایی و برخورد قاطعانه می باشند.
3- هیئت منتخب با تكیه بر منابع و شواهد و اسناد و مدارك موجود و متقن، رسیدگی قضایی و تعقیب آقایان میرحسین موسوی و مهدی كروبی و وابستگان و همراهان آنها را كه در غائله اخیر نقش داشته اند، ضروری می داند و صراحتاً اعلام می دارد توجیهی در عدم برخورد را مجاز نمی داند.
در ختام گزارش نیز از مقام معظم رهبری (به جهت درایت و تدبیر بی نظیر خود)، مردم عزیز ایران اسلامی و نیروهای نظامی، امنیتی و انتظامی و جان بركف بسیجی نیز تشكر گردیده است.
مراتب جهت استحضار و صدور دستورات لازم تقدیم می گردد.
محمد ابراهیم نكونام
رئیس كمیسیون اصول نودم (90) قانون اساسی
و رئیس كمیته تحقیق از غائله 25 بهمن 1389
بسم الله الرحمن الرحیم
گزارش بررسی غائله اسرائیلی- آمریكایی- انگلیسی 25 بهمن 1389
همكاران گرامی، نمایندگان محترم ملت شریف ایران
به دنبال حادثه تلخ 25 بهمن ماه سال جاری و خروش یكپارچه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در محكوم نمودن غائله مزبور و درخواست پیگیری این واقعه توسط هیئت ویژه ای كه ریاست محترم مجلس شورای اسلامی تعیین نمودند، هیئت فوق از رؤسای كمیسیون های امنیت ملی و سیاست خارجی، شوراها و امور داخلی، قضایی و حقوقی، فرهنگی و اصل نودم (90) قانون اساسی مجلس شورای اسلامی تشكیل گردید و كارگروهی را مسئول جمع آوری اطلاعات لازم نمود.
كارگروه فوق با جمع آوری اطلاعات و برگزاری نشستی با حضور مسئولین دستگاه های امنیتی، اطلاعاتی، انتظامی، قضایی و سیاست خارجی موضوع را بررسی و گزارش خود را به هیئت ویژه منعكس نمود كه پس از بحث و بررسی، گزارش نهایی هیئت به شرح زیر به اطلاع نمایندگان محترم و ملت ایران می رسد:
جریان علنی فتنه پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 88 زمانی شروع شد كه جمهوری اسلامی در اوج قدرت در عرصه بین المللی بوده و دست برتر در اكثر معادلات جهانی را داشت به گونه ای كه غرب را به كرنش در برابر ایران واداشته و اتحادیه اروپا اصرار به مذاكره و ملاقات با ایران داشت.
شكست پیاپی آمریكا در عرصه های سیاسی عراق، افغانستان، لبنان، فلسطین و... حضور بیش از هشتاد درصد واجدین شرایط رأی در انتخابات دهم (بیش از چهل میلیون نفر) و برگزیده شدن رئیس جمهور با 24 میلیون رأی، همگی یك قدرت نرم ملی برای جمهوری اسلامی تولید كرده بود. راهبرد جذب حداكثری و دفع حداقلی، رهبری مقام عظمای ولایت، حضور هوشیارانه مردم در تمام صحنه ها و حمایت علما و مراجع عظام این چالش بزرگ و فتنه عمیق را خفه نموده و راهپیمایی های 9 دی و 22 بهمن سال 88 فتنه فوق را خاموش كرد و مردم در كنار رهبری، پیروز این میدان بودند.
جنبش های مردمی در تونس، مصر، یمن، اردن و بحرین كه شعار محوری همه آنها اسلام خواهی بود، آمریكا را در صحنه بین الملل به چالش جدی كشید كه با فروپاشی حكومت های مصر و تونس، ماهیت رژیم اشغال گر قدس و منافع استراتژیك استكبار جهانی در منطقه دچار وخیم ترین بحران ها خواهد شد.
برنامه آمریكا برای مهار جنبش های مردمی در كشورهای اسلامی این است كه اولاً خود را به ظاهر طرفدار مردم این كشورها نشان دهد، ثانیاً با ایجاد یك رفرم، انقلاب آنها را تبدیل به اصلاحات شكلی و جزیی نماید. برای اجرای این نقشه، آمریكا تلاش می كند نشان دهد الگوی جمهوری اسلامی الگوی موفقی نیست، لذا درصدد برآمده تا با ایجاد اغتشاش در كشور، تئوری خود را به اثبات برساند. به همین جهت آقایان موسوی و كروبی مهره های مناسبی برای صحنه گردانان این مأموریت در داخل كشور تشخیص داده شدند.
اسناد اطلاعاتی حاكی از آن است كه سرویس های آمریكا، انگلیس و اسرائیل برای رسیدن به یك راهپیمایی به اصطلاح خروشان مردمی با اتاق فكر خارج نشینان جریان فتنه در انگلیس و آمریكا به توافق رسیدند و آنها طی تماس هایی با سران فتنه در داخل، آنها را تحریك نمودند كه برای قضیه مصر و تونس اطلاعیه بدهند، و مردم را دعوت به حضور در خیابان ها به صورت غیرقانونی كنند.
اسناد اطلاعاتی نشان می دهد كه آمریكا و انگلیس و رژیم صهیونیستی جهت پشتیبانی از اطلاعیه میرحسین موسوی و كروبی همه گروهك های ضدانقلاب اعم از منافقین، سلطنت طلب ها، بهائیان و قوم گرایان را در 25 بهمن به صحنه آوردند دستگیری تعدادی از عناصر منافقین در روز 25 بهمن نشانگر این واقعیت است. برای انجام این مأموریت دهها شبكه اینترنتی، دهها هزار ایمیل و بیش از یك میلیون و دویست هزار پیامك به داخل كشور ارسال شد.
سردمداران هیأت حاكمه آمریكا و رژیم اشغالگر قدس و انگلیس با هماهنگی منافقین و سلطنت طلبان و... از فراخوان موسوی و كروبی حمایت كردند.
سران فتنه داخلی علیرغم اطلاع از این حمایت های وسیع خارجی و جریانات ضدانقلاب نه تنها درخواست راهپیمایی خود را لغو نكردند و از آمریكا و ضد انقلاب اعلام برائت ننمودند بلكه بر راهپیمایی غیر قانونی اصرار ورزیدند.
در صبح روز 25 بهمن ابتدائاً جوانی را (باسابقه دو بار دستگیری) برای الگوسازی به سبك انقلاب تونس به بالای جرثقیل فرستادند تا با شعار وی به نفع فتنه سبز، عده ای را برای راهپیمایی تهییج كنند. همزمان شبكه های تلویزیونی بیگانه و ضد انقلاب این صحنه را به نمایش گذاشتند.
شلوغ ترین نقاط شهر به خصوص در ایام خریدهای نوروزی به نحوی كه به طور عادی چهار راههای ولی عصر، میدان انقلاب، میدان امام حسین و... در این ساعات مملو از مردم است را برای تجمع انتخاب كردند و با انداختن میخ درمسیر اتوبوس ها و از كار افتادن تعدادی از آنها، منجر به توقف اتوبوس های تندرو (خط بی آرتی) شد.
پیاده شدن مسافران این اتوبوس ها و شلوغی جمعیت پیاده شده، زمینه سوء استفاده و حضور اراذل و ضد انقلاب را شكل داد تا در حدود پانزده نقطه تجمع گروه های 50-20-50 نفری با سردادن شعار علیه مسئولین نظام و آتش زدن سطل های زباله ایستگاه های اتوبوس ماهیت ضدانقلابی خود را نشان دهند. جالب اینجاست كه هیچ كدام از شعارهای دفاع از مردم تونس و مصر نبود. وجهه غالب این شعارها، علیه نظام جمهوری اسلامی و ارزش های ملی و دینی بود.
همزمان با شروع كاریكاتور تظاهرات 25 بهمن شبكه توییتر، تلویزیون های ماهواره ای الجزیره، العربیه، بی بی سی، وی اوای، یورونیوز با حجم وسیعی این تظاهرات را پوشش می دادند، لیكن پس از گذشت یك ساعت از شروع آشوب هنگامی كه با بی توجهی مردم و عدم استقبال و حتی رویارویی مردم با آشوبگران مواجه شدند برنامه های خود را قطع نمودند و تصاویر آرشیوی تظاهرات مردمی در 22 بهمن و سایر مناسبت ها را به عنوان راهپیمایی گروه فتنه در 25 بهمن انعكاس دادند.
اردشیر امیرارجمند رابط منافقین و نماینده ومشاور آقای میرحسین موسوی (كه رسماً خود را به این عنوان معرفی نموده) و عضو ستاد انتخاباتی و كمیته صیانت از آراء، با مصاحبه های متعدد اهداف راهپیمایی را پوشش می داد و بعد از راهپیمایی نیز بیانیه ای به اسم آقای موسوی منتشر كرد. این نقش را عیناً آقای واحدی سردبیر اسبق و فراری روزنامه آفتاب یزد و مشاور خارج نشین آقای كروبی میهمان دائم بی بی سی فارسی نسبت به آقای كروبی انجام داد و اطلاعیه ای به اسم ایشان تهیه و منتشر نمود.
كشته سازی، یكی دیگر از برنامه های آمریكا و انگلیس و اسرائیل در این جریانات بود. طبق اسناد اطلاعاتی تیمی از منافقین مأموریت كشته سازی را به عهده داشت. این تیم پس از شهادت شهید صانع ژاله، خبر كشته شدن وی را از طریق سرپل خارج به منافقین منتقل و بلافاصله منافقین در سایت هرانا (ساعت 8 شب) آن را منتشر می كنند.
اطلاعات موثق حاكی از آن است كه حركت قاطع و سریع مجلس شورای اسلامی در 26 بهمن اثرات جدی روی اتاق های فكر خارج نشینان و سران فتنه و جریان های وابسته در داخل داشته و آنها به شدت از شخصیت هایی كه به زعم ایشان تاكنون ساكت بوده و به میدان آمده اند، ناراحتند و در این ارتباط مصاحبه ها و تحلیل های مختلفی را ارائه داده اند.
اعمال مجرمانه و منحرفانه خائنین:
پس از بررسی منابع و مستندات دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی، موارد ذیل مشخص شد:
الف- حضور فعالانه سازمان تروریستی منافقین با انتشار اطلاعیه ها، مصاحبه ها و اعزام نیرو به داخل كشور (كه خوشبختانه اكثر آنها شناسایی و تعدادی نیز مجروح و دستگیر گردیده اند)
ب- صدور دهها مورد بیانیه توسط عناصر جریان فتنه، معاند و ضدانقلاب
ج- دهها مورد اعلام حمایت های سردمداران كشورهای استكباری از اقدامات ضدانقلابی در 25 بهمن
د- دهها مورد مصاحبه های حمایت آمیز عوامل جریان فتنه و معاندین برای تهییج افكار عمومی در 25 بهمن
هیات، پس از بررسی همه جانبه به این نتیجه رسید كه ضدانقلاب برای رسیدن به اهداف خود، از شیوه های ذیل استفاده نموده است:
1- انفجار خط لوله گاز قم سه روز قبل از غائله به منظور قطع گاز تهران و ایجاد نارضایتی مردم (كه با درایت و تلاش مسئولین ذیربط موضوع مرتفع گردید)
2- استفاده از شیوه های جنگ روانی
3- انتخاب معابر شلوغ تهران برای تجمع اراذل و عناصر گروهكی
4- استفاده از میادین بزرگ تهران از جمله میدان آزادی، فردوسی و انقلاب و شبیه سازی به قیام مردمی كشور مصر.
5- شایعه سازی در برخی از سایت های داخلی مبنی بر «موافقت وزارت كشور برای راهپیمایی و همچنین شركت یكی از مهمانان رسمی خارجی در راهپیمایی»
6- دروغ پردازی در سایت های داخلی مبنی بر عدم مداخله نیروهای انتظامی در راهپیمایی 25 بهمن
7- ارسال پیامك ها و ایمیل های فراوان از داخل و خارج در روز 25 بهمن.
8- استفاده از فضای مجازی برای فراخوان و ارتباطات گسترده به صورت شبكه های هرمی.
9- نمایش اعزام فردی به بالای دكل با نماد سبز و عكس و شعار.
10- استفاده از سلاح گرم برای پروژه كشته سازی كه منجر به شهادت بسیجی صانع ژاله و محمد مختاری و مجروح شدن ده ها تن گردید.
11- شناسایی افراد برای ترور با هدف ایجاد اختلاف قومیتی و مذهبی.
12- تعرض به اموال عمومی، حرمت شكنی، ایجاد رعب و وحشت و ناامنی.
13- استفاده از سلاح های مختلف اعم از شكاری، جنگی و ساچمه ای و حتی گاز اشك آور و به كارگیری آنان علیه نیروهای انتظامی و امنیتی و مردم.
گوشه هایی از حمایت پنهان و آشكار و نقش استكبار جهانی و صهیونیسم بین الملل در غائله ضدانقلابی 25 بهمن:
قبل و بعد از 25 بهمن و در همان روز رئیس جمهور و وزیر امور خارجه آمریكا و مقامات انگلیسی و اسرائیلی بی پروا در رسانه های دیداری و شنیداری خود علیه نظام جمهوری اسلامی و اهداف آن مصاحبه و موضع گیری نمودند از آن جمله:
- هیلاری كلینتون وزیر امور خارجه آمریكا، دوشنبه مورخ 25/11/89 در سخنانی به تمجید از «آرمان های» تظاهر كنندگان ایرانی پرداخت.
- رئیس رژیم صهیونیستی نیز در همایش سالیانه انجمن كل سازمان های یهودی ایالات متحده در مورد رویدادهای ایران گفت:... بسیار مشمئزكننده بود دیروز دیدن گروهی از نمایندگان پارلمان ایران كه بلند شده و به نام «دموكراسی» احمدی نژاد، فریاد می زدند كه باید «سران فتنه» را اعدام كرد.
- یكی از كارشناسان رژیم صهیونیستی طی مقاله ای در سایت وزارت خارجه اسرائیل اعتراف كرد: شعارهای اسلامی مردم مصر خیلی خطرناك است. این نگرانی بسیار جدی است كه واقعیت تلخ 32 سال پیش ایران در مصر تكرار شود و اسلام گراها حاكمیت این كشور متحد اسرائیل را در دست بگیرند.
وی همچنین اعتراف كرد پروژه راهپیمایی 25 بهمن، ریشه اسرائیلی دارد و تاكید كرد كه موسوی و كروبی اگرچه ظاهرا برای حمایت از مردم مصر درخواست مجوز راهپیمایی كرده اند اما قرار بود كه در صورت صدور مجوز، شعارها علیه رژیم اسلامی ایران باشد و حمایت جمهوری اسلامی از آشوب های مصر محكوم شود!
- تامیر پاردو رئیس جدید سرویس جاسوسی موساد نیز در همین راستا اعلام كرد: وظیفه اصلی ما تشدید «جنگ سرد» علیه رژیم اسلامی ایران و برنامه هسته ای آن است.
وی تاكید كرد: موساد از چند سال پیش وارد یك جنگ سری خطرناك علیه برنامه هسته ای ایران به لحاظ نیروی انسانی و تكنولوژیك شده است.
- نشریه فارین پالیسی نوشت: آمریكا و غرب در اغتشاشات سال 2009 در ایران سرمایه گذاری كرده بودند. این نشریه با بیان این كه برخی كشورهای غربی تامین كننده هزینه های لازم برای آشوب در ایران پس از انتخابات ریاست جمهوری بودند، تصریح كرد: آمریكا همواره به دنبال برنامه ای برای تحریك گروه های اپوزیسیون علیه جمهوری اسلامی بود و انتخابات ریاست جمهوری سال 2009 این فرصت را ایجاد كرد تا آمریكا سرمایه گذاری لازم برای اغتشاش در ایران را انجام دهد.
تحلیلگر فارین پالیسی در عین حال خاطر نشان كرد: با وجود این سرمایه گذاری ها و اختصاص بودجه های لازم، آمریكا نتوانست به اهداف مورد نظر از این اغتشاش چند ماهه دست یابد و در نهایت جریان اپوزیسیون با ناكامی مواجه شد.
نمایندگان محترم!
ناگفته پیداست كه امید دشمنان به پیروزی سریع الوقوع وابستگان داخلی خود چنان وسیع بود كه بر خلاف عرف رایج سیاسی از كاركنان و امكانات نمایندگی های سیاسی و سفارتخانه های خود در تهران نیز حداكثر استفاده را نمودند كه بازداشت جمعی از پرسنل مستقر در آنها طی آشوب های اخیر موید این مدعاست.
ملاحظه می شود كه مهم ترین هدف آمریكایی ها انتقال بحران از منطقه به داخل ایران و سبك كردن بار خود است. آمریكایی ها تصور می كنند برای كنترل تحولات منطقه باید ایران را به خود مشغول كنند. طرف های غربی بر این باورند كه اگر داخل ایران بحرانی شود، تحركات انقلابی در منطقه كه همه از الگوی ایران تاثیر پذیرفته، رو به خاموشی خواهد رفت.
برنامه آینده نظام سلطه
و جریان ضدانقلاب:
بی تردید چنانچه نسبت به غائله ضدانقلابی 25 بهمن 89 با مباشرین و مسببین اصلی آن برخورد قاطع و انقلابی نشود دشمن جری تر گشته و او را به این فكر واخواهد داشت كه هر از چندی به امنیت و آسایش عمومی شبیخون زده و به پندار واهی خود با تحریك عوامل داخل، كشور را از مسیر بالندگی هر چند به طور موقت و مقطعی بازداشته و با درشت نمایی موضوع، اذهان بین المللی را مشوه كند.
سوءاستفاده از مناسبت های هرچند بی ارتباط با موضوع می تواند خاستگاه توطئه های بعدی غرب علیه انقلاب اسلامی باشد. از این رو بایسته و ضروری است تا با تدبیر و درایت نیروهای انقلاب از فتنه انگیزی مزدورانی چون موسوی و كروبی آسوده گردد.
تاكنون حسب شواهد موجود، تذكارها بی نتیجه بوده و گویا بنا نیست آنها دست رد مردم به سینه خود را مشاهده و خود را تسلیم حقیقت و قانون نمایند كه از مصادیق بارز این حقیقت گریزی و عملكرد ضدانقلابی، صدور اطلاعیه تشكر از هواداران در 26 بهمن می باشد، كه در ادامه با اتخاذ مواضع همسو با ضدانقلاب داخلی و خارجی برای راهپیمایی غیرقانونی در اول اسفند تقویت گردید و مسئولیت ناپذیری و اراده خیانت اینان به آرمان های امام خمینی(ره) و مردم قهرمان ایران را بیش از پیش ثابت نمود.
همكاران نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی
با توجه به مطالب فوق الذكر جمع بندی و پیشنهاد هیات ویژه رسیدگی، به شرح زیر اعلام می گردد:
1- بی تفاوتی اصحاب سكوت موجب طمع دشمنان گردیده است. اتخاذ مواضع مبهم توسط اصحاب تردید به هیچ وجه پذیرفتنی نیست. امروز حجت بر همگان تمام گشته و انتظار این است كه به صورت قاطع، شفاف و بی ابهام صف بندی خود را مشخص و این اقدامات را محكوم و ضدانقلاب و نظام سلطه را از خود مایوس نمایند و به توقع بر حق ملت ایران پاسخ مثبت داده و بر این منوال باقی بمانند. طبیعی است این انتظار از خواص جامعه بیشتر از دیگران است.
2- دخالت سفارتخانه های خارجی و عوامل آنها در فتنه 88 و غائله 25 بهمن 89 موضوعی است كه به هیچ عنوان قابل پذیرش نمی باشد و وزارت امور خارجه مكلف است با این جسارت ها و گستاخی های غیرقانونی و خارج از عرف بین المللی قاطعانه برخورد نماید و گزارش این اقدام خود را عاجلا به كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس منعكس نماید.
3- شبكه های ماهواره ای ابزاری برای فرماندهی جریان فتنه و غائله 25 بهمن بوده كه لازم است دولت و قوه قضائیه اقدامات حقوقی و فنی را برای پیشگیری و خنثی سازی این ابزارها معمول دارند. دستگاه های مربوطه لازم است با مدیریت و بهره گیری فعالانه از فضای مجازی و ماهواره ها فرصت را از نظام سلطه و ضدانقلاب بگیرند.
4- شبكه مجازی، ابزاری در اختیار نظام امپراطوری خبری صهیونیستی است و از این ابزار در راستای اهداف تروریستی خود بهره می جوید. لازم است وزارت امور خارجه و فرهنگ و ارشاد اسلامی، قوه قضائیه و سایر دستگاه های مربوطه اقدامات حقوقی و قضایی و فنی را در سطح داخلی و بین المللی اعمال نمایند.
5- از كلیه نیروهای امنیتی، انتظامی و قضایی كه صادقانه مجاهدت نموده و ایثارگرانه وارد صحنه ها شدند تقدیر و تشكر كرده و حمایت و پشتیبانی مجدد خود را از آنان اعلام می نماید و بر ضرورت حفظ كارآمدی و هماهنگی بیشتر بین دستگاه ها تاكید می كند.
6- با تقدیر و تشكر از كلیه رسانه های متعهد به انقلاب اسلامی خصوصاً رسانه ملی، ضرورت تولید برنامه های بصیرت افزا به صورت مستند و هنری و مستمر را تاكید می نماید.
7- نظام سلطه و فتنه گران و ضد انقلاب می پنداشتند كه با استفاده از فشار بیرون و تحریم ها و اجرای طرح هدفمندسازی یارانه ها، موجبات نارضایتی مردم را فراهم می آورند. لذا امید آنان به دمیدن وسوسه های شیطانی و ایجاد اختلاف بین مسئولین بود تا بتوانند نقشه های شوم خود را دنبال كنند كه با اقدام هوشمندانه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تاریخ 26/11/89 این دسیسه ها نقش بر آب گشت. انتظار می رود در این جهت مسئولین نظام جمهوری اسلامی خصوصاً سران سه قوه با وحدت كلمه، استكبارجهانی را مایوس نمایند.
8-اقدام وزارت كشور در عدم صدور مجوز برای راهپیمایی ضد انقلابی 25 بهمن قابل تقدیر بوده و معتقدیم كه تمسك به اصل 27 قانون اساسی برای كسانی كه اعتقاد و التزام عملی به قانون اساسی دارند، به ضد انقلاب و جریاناتی كه علیه حقوق عمومی و امنیت ملی و در راستای اهداف نظام سلطه گام برمی دارند.
9-غائله و آشوب 25 بهمن ماه 1389 یك نقشه و طرح كاملا اسرائیلی-آمریكایی-انگلیسی و ضد انقلابی و خائنانه علیه ملت بزرگ ایران بوده است.
10-تمامی افراد و جریانات سیاسی و سایت های داخلی و خارجی و رسانه هایی كه زمینه ساز و مبلغ و دعوت كنندگان برای شركت در غائله 25 بهمن بودند و هم چنان در آن مسیر گام برمی دارند دشمنان ملت ایران و در خط آمریكا و اسرائیل و انگلیس می باشند. لجاجت و عناد سران و عوامل فتنه و كینه و بخل و دشمنی آنها نسبت به بعضی از مسئولین، آنها را به زمینه سازان نقشه های براندازانه اسرائیلی-آمریكایی-انگلیسی تبدیل كرده است.
11-دعوت كنندگان و زمینه سازان و مشوقان ناامن سازی كشور در 25 بهمن و قبل و بعد از آن همچون میرحسین موسوی و كروبی و دیگران، خائن به ملت، ضدانقلاب و مستوجب برخورد قاطعانه و قانونی می باشند.
12-هیات منتخب با تكیه بر منافع و شواهد و اسناد و مدارك موجود و متقن، رسیدگی قضایی و تعقیب آقایان میرحسین موسوی و مهدی كروبی و وابستگان و همراهان آنها را كه در غائله اخیر نقش داشته اند، ضروری می داند و صراحتا اعلام می دارد مجلس و نمایندگان خانه ملت دیگر توجیهی در عدم برخورد را مجاز نمی داند. رهنمودهای حضرت امام خمینی(ره) همواره راهنمای مسئولین بوده و هست خصوصا آنجا كه در نامه 6/1/68 فرمودند: «تاریخ اسلام پر است از خیانت بزرگانش به اسلام».
31-كلیه آثار زیانبار و خسارت های مادی و معنوی كه در نتیجه اقدامات ضدانقلابی و خائنانه مشابه 52 بهمن سال 98 در كشور ایجاد می شود متوجه همه زمینه سازان بوده و بایستی مدعی العموم فهرست خسارت های مادی و معنوی چنین اقداماتی را به عنوان كیفرخواست مطرح نماید تا در دادگاه مورد رسیدگی قرار گیرد(اقداماتی همچون فراخوان علیه امنیت ملی و ایجاد آشوب و ناامنی و توسل به شیوه های مزورانه و حتی مسلحانه و ایجاد رعب و وحشت برای شهروندان و اهالی محل و كسبه و رانندگان و تخریب و ویرانی امول عمومی و خصوصی و كشتار و جرح عده ای از هموطنان و)
41-استمرار اقدامات خائنانه و ضدانقلابی و خوش خدمتی به نظام سلطه به منزله اقدام علیه امنیت ملی، اختلال در نظم عمومی، نادیده گرفتن حقوق عمومی می باشد و ایجاد حاشیه امن برای عناصر مفسد فی الارض غیرقابل قبول است و انتظار از دستگاه های امنیتی، انتظامی و قضایی این است كه با قوت، هوشمندی و قاطعیت نسبت به پیشگیری از این گونه حوادث اقدام نمایند.
51-دستگاه قضایی مطمئن باشد ملت بزرگ ایران با تمام وجود از آنها حمایت خواهد كرد.
در خاتمه این گزارش، جا دارد صمیمانه از مقام معظم رهبری كه با درایت و تدبیر بی نظیر خود، جان و ذهن مردم را با معرفت و بصیرت معطر نمودند، تشكر نماییم. از ثمرات ارزشمند گفتمان بصیرت در جریانات اخیر، این بود كه سران سراب اندیش فتنه پیش از محكومیت در دادگاه های عادی، نزد افكار و وجدان های بیدار گشته با نور ولایت محاكمه و محكوم گردیدند.
هم چنین از مردم عزیز و نیروهای جان بركف بسیجی كه خالصانه در سنگر دفاع از هویت اسلامی نظام، چونان همیشه حاضر گردیدند خالصانه سپاسگزاریم.
حمد و سپاس خداوند منان را كه به ما چنین امت بصیر و شجاعی عنایت نمود.
حمد و سپاس خداوند را كه امت ما را برخوردار از رهبری حكیم و مدیر و مدبر و شجاع و صبور نمود.
حمد و سپاس خداوند منان را كه انقلاب اسلامی را تحت عنایت حضرت بقیه الله الاعظم(عج) به پیروزی های عظیم رهنمون فرمود.
والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته
هیئت ویژه رسیدگی به غائله 52 بهمن 9813
پس از اتمام قرائت هر بند، نمایندگان شعارهای «الله اكبر، خامنه ای رهبر» و «مرگ بر ضد ولایت فقیه» را سر می دادند.
این گزارش راهنمای عمل دستگاه های اجرایی است
رئیس مجلس هم این گزارش را راهنمای عمل دستگاه های اجرایی توصیف كرد. علی لاریجانی پس از قرائت گزارش هیئت ویژه بررسی حوادث 52 بهمن با تشكر از این هیئت و كمیسیون های پنج گانه بررسی انجام شده را مشخص كننده و نشانگر موضع روشن آمریكایی ها و اصحاب فتنه در ماجراجویی ها عنوان كرد و با بیان این كه این گزارش به ریشه های موضوع پرداخت گفت: بر این اساس انتظار است كه دستگاه های مسئول با صراحت و قاطعیت به وظیفه خود عمل كنند، این سخن ملت است كه نمایندگان ملت برای صیانت از حقوق ملت بیان كردند.
وی افزود: این مسأله، مسأله منافع ملت است و آقایان توجه كنند كه مجلس بر سر منافع ملت ایستادگی خواهد كرد و نمی گذارد برخی با دستاویز كردن برخی امور، منافع ملت را قربانی كنند.
لاریجانی با هشداربه ایالات متحده آمریكا در مورد رفتارش با ایران گفت: ایالات متحده بداند خانه ملت با چشمانی باز تحركات آنها را رصد كرده و اجازه بازیگری كودكانه و كور را به آنها نمی دهد.
رئیس مجلس هم چنین سخنان سبك رئیس جمهور آمریكا و مسئولان آنها را ناشی از به خطر افتادن منافع آنها در برابر اراده ملت های منطقه توصیف كرد و افزود: بغض فشرده در گلوی آمریكا در برابر اراده مستقل ملت ایران آنها را به سرفه انداخته است و باید بدانند كه مجلس اجازه بازیگری به منافع ملی ایران را به آنها نمی دهد.
وی تأكید كرد: بازیگری با منافع ملی ایران امری سرسری و بزن دررویی تلقی نخواهد شد و پاسخ ایران نسبت به این مسأله قاطع و گزنده خواهد بود.
تصویب شرایط تحصیلی برای كاندیداهای انتخابات مجلس
نمایندگان مجلس همچنین قانون انتخابات مجلس مصوب 8713 را اصلاح كردند. اهالی خانه ملت روز گذشته كلیات و جزئیات طرح اصلاح تبصره 2 ماده 82 قانون انتخابات مجلس را بررسی و تصویب كردند.
محمد مهدی مفتح هنگام بررسی این طرح پیشنهادی را مطرح كرد كه نمایندگان مجلس با آن موافقت كردند.
بر اساس مصوبه مجلس تبصره 2 ماده 82 این قانون حذف و «حداقل 5 سال سابقه مدیریت اجرایی، آموزشی و پژوهشی پس از اخذ مدرك تحصیلی موضوع بند 4 این ماده» به عنوان بند 8 به این ماده اضافه می شود.
بنابراین گزارش، در ماده 82 قانون انتخابات داشتن مدرك تحصیلی كارشناسی ارشد یا معادل آن از جمله شرایط كاندیداتوری برای انتخابات مجلس ذكر شده بود.
همچنین در تبصره 2 این ماده آمده بود كه مدرك تحصیلی لیسانس یا معادل آن به شرط داشتن 5 سال سابقه خدمت اجرایی در سطح كارشناسی یا بالاتر در بخش های خصوصی یا دولتی 5 سال سابقه فعالیت آموزشی یا پژوهشی با تعیین مراجع ذی ربط یا سابقه یك دوره نمایندگان مجلس می تواند جایگزین مدرك كارشناسی ارشد باشد.
طرح اصلاح قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم توسعه و اجراء سیاست های كلی اصل 44 هم دیروز در دستور كار مجلس قرار گرفت كه كلیات و جزئیات آن به تصویب رسید.

لرزش قطار فتنه روی ریل زنگ زده غرب
انتخاب روزهای خالی از مناسبت و علت به منظور برپایی آشوب در خیابان های تهران، شگرد امروز فتنه گرانی است که طبق شواهد برآمده از تجربیات تازه آنان، از خارج کشور اداره و طراحی می شود. طبق اسناد وزارت اطلاعات و نهادهای امنیتی، اینک ضدانقلاب است که وارد دایره فتنه شده و اپوزیسیون داخلی و خارجی را برای حرکت روی یک خط واحد، هدایت می کند. بی تردید محیطی که در این شرایط می تواند به عنوان نقطه وصل و محل رجوع آنان برای همفکری و برنامه ریزی تلقی شود، شبکه های اجتماعی مجازی است که از هر منطقه ای در دنیا می توان فقط با چند کلیک و ورود به فضای اینترنت و ماهواره، فاصله ها را درنوردید. سرعت انتقال و دریافت اطلاعات در فضای سایبر به قدری است که این امکان در مراحل مختلف موجب شده تا اصحاب داخلی و خارجی فتنه، دقت را فدای سرعت کنند.

هماهنگ سازی آنلاین
رسانه از مهمترین ابزارهای آمریکا و سایر دشمنان در جنگ نرم علیه جمهوری اسلامی است که تا امروز بیشترین مبالغ را نیز به خود اختصاص داده است. تصویب بودجه 55 میلیون دلاری در بودجه سال گذشته ایالات متحده آمریکا که برای تقویت شبکه های رسانه ای و مجازی علیه ایران به ابلاغ اوباما نیز رسید از جمله شواهدی است که در کنار هزاران سند دیگر، شلیک رسانه ای و سایبری نظام سلطه به سمت ایران را اثبات می کند. اظهار نظر شفاف وزیر امور خارجه آمریکا در مؤسسه نیوزیوم که به چاپ روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال رسید نیز گویای حقیقتی است که هیلاری کلینتون آن را اینگونه ابراز می دارد: «جنبش سبز با کمک تویتر، مؤثرتر از تحریم‌ها برای برانداری ایران است؛ در ایران هماهنگ‌سازی آنلاین، ابزاری مهم برای پیشبرد دموکراسی است و شهروندان این کشورها را قادر می‌سازد تا به نتایج مشکوک انتخابات در کشورهایشان اعتراض کنند.»

شبکه سازی اغتشاشگران
برنامه ریزی برای شبکه سازی اغتشاشگران و کنار هم قرار دادن نیروهای معترض، معارض و منافق که عمده این فعالیت از مسیر ماهواره و سایبر محقق می شود، موضوعی است که از سالها پیش در دستور کار آمریکا بوده است. حجت‌الاسلام حسین طائب رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در این باره معتقد است: «آمریکا شبکه‌سازی‌‌هایی را از سالها قبل در ایران در نظر داشت و برای ورود به جریان فتنه و استفاده از بستر انتخابات، زیرساخت‌های خود را آماده کرده و برای سازماندهی اغتشاشات برنامه‌ریزی کردند.»

فقدان برگه اعتبار
در شرایط فعلی اگرچه سران داخلی و خارجی فتنه روی یک محور حرکتی تلاش دارند تا شبکه سازی خود را بسیار قوی جلوه دهند، اما شکست های پی در پی آنان در طراحی های اخیر که مبتنی بر اردوکشی خیابانی بود، این سوال را برای بسیاری به وجود می آورد که فتنه اینک تا چه اندازه از سرمایه اجتماعی برخوردار است و شبکه اجتماعی که سنگ آن را بر سینه می زنند، واقعیت است یا لایه تازه ای از توهم رسوب کرده شان است؟ با کمی تحقیق در زمینه شبکه ها و سرمایه های اجتماعی به حقایقی می توان دست یافت که پاسخگوی سوال اخیر باشد. یکی از موارد اولیه ای که در شکل گیری یک شبکه اجتماعی مستحکم دخیل است، کاستن از خودخواهی ها و ارتقای سطح همکاری ها است. حال آنکه قیاس این حقیقت با اوضاع شبکه های به ظاهر اجتماعی فتنه، تصویری وارونه را نشان می دهد. مهمترین این وارونگی ها گرچه در ساختار پیش برنده فتنه و در حلقه اول فتنه گران دیده می شود ولی اگر به برخی از سایت های اینترنتی نظیر بالاترین، توییتر و فیس بوک که از سوی سران خارجی فتنه بسیار از آنها حمایت می شود، نگاهی بیاندازیم این موضوع روشن تر می شود. از سوی دیگر «اعتماد متقابل» به عنوان عنصر اصلی سرمایه اجتماعی که در شبکه های اجتماعی در سه محور تکلیف، اعتماد و انتظار تعقیب می شود، امر مهمی است که اگر بخواهیم درجه کیفی آن را در بدنه شبکه اجتماعی فتنه بسنجیم، می توان شدت یا ضعف انعکاس فراخوان حلقه اول فتنه برای راهپیمایی در روزهای 25 بهمن، یکم، پنجم و دهم اسفند را در عمل ساختارشکنان سنجید. سستی افراد منتسب به شبکه های اجتماعی فتنه برای حضور در این راهپیمایی های غیرقانونی در یک آمار صحیح می تواند نشانگر کمربند زنگ زده ای باشد که حرکت روی آن بر اساس احساس تکلیف نیست؛ زیرا اعتمادی نسبت به سرشاخه های داخلی و خارجی نیست. عدم واکنش اتاق های فکر فتنه در برابر بی محلی ساختارشکنان موسوم به جنبش سبز نیز حاکی از آن است که از ابتدا هیچ انتظاری برای تحقق یک تحرک جدی نداشته اند. این یعنی یک برگه اعتبار که البته سفید و بی مهر و امضا میان حلقه های مختلف اغتشاشگران، سرگردان است.

منشا سرمایه اجتماعی
دین، تجارب تاریخی و سنت از گزینه هایی است که در علم جامعه شناسی به عنوان منشا سرمایه اجتماعی از آن یاد می شود. حال بنگریم جلوه این موارد را در میان حامیان واقعی و مجازی یا ماهواره ای فتنه. دین سبز، دینی که لائیک ها، همجنس بازان، منافقین، سلطنت طلبان و بهایی ها به آن اعتقاد دارند و درون آن دایره می گنجند، مهمترین موضوعی بود که پس از روشنگری ها، بسیاری از حامیان موسوی از اعتقاد به چنین دینی اعلام برائت کردند و این جدایی ها و ریزش های فتنه بود که عملا راه را برای ایجاد سرمایه قوی اجتماعی فتنه بست. البته در ادامه مسیر، استفاده از تجارب عاریتی و سنت گریزی سران فتنه نیز عاملی بود که بر موانع تحقق یک شبکه اجتماعی قوی افزود. با این اوضاع تنها فعالیتی که امروز برای طیف چندپاره فتنه باقی مانده هیاهو در فضای مجازی و ماهواره با پول های خارجی است. صدور دستور از خارج کشور در این روزها برای اغتشاش و آشوب در کشور در حالی که سرمایه اجتماعی داخلی برای فتنه باقی نمانده است، نشان می دهد که غبارها در حال کنار رفتن است و فتنه پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری در حال بازگشت به خواستگاه و پناهگاه اصلی و اولیه خود در خارج از کشور است؛ پناهگاهی که نظام سلطه و حاکمان آن خصوصا آمریکا، اسرائیل و انگلیس پایه های آن را قوام بخشیده اند.

درگیری اپوزیسیون خارجی با نمایندگان موسوی و كروبی
جریان ضد انقلاب داخلی و خارجی همچنان در چگونگی مدیریت فرقه سبز با چالش با یکدیگر مشغول بوده و دراین زمینه به سهم خواهی از یکدیگر دیگر می پردازند.
به گزارش«جوان آنلاین»،پس از آنکه مشاوران میرحسین موسوی و مهدی کروبی اقدام به راه اندازی تشکیلاتی تحت عنوان«شورای هماهنگی راه سبز امید» کرده وحتی به تقسیم نقش با منافین پرداخته اند،سایت های ضد انقلابی دیگر نسبت به صلاحیت این شورا جهت مدیریت فتنه گران واکنش نشان داده و تصریح کرده اند که عدم شفافیت در کادر این شورا لطمات جبران پذیری را به ضد انقلاب وارد می سازد.
این سایت ها با بیان اینکه این شورا نمایندگی موسوی و کروبی را برعهده دارد تصریح کرده اند که چه کسی به آنان اجازه داده که برای اپوزیسیون خارجی هم تعیین تکلیف کند.
در همین زمینه یکی از سایت های ضد انقلاب با انتقاد از شفاف نبودن اعضای این شورا نوشت : با توجه به خوانده ها و نوشته ها حدس زده می‌شود که در شورای هماهنگی موج سبز شامل دوستان آقایان کروبی و موسوی هستند. اما معلوم نیست که اعضای این شورا از چه کسانی تشکیل شده است. آیا همه آنها در خارج از کشورند و یا برخی در داخل هستند؟ اما از آنجا که از آقایان ارجمند و واحدی سخن زیاد به میان است و ازآنها بعنوان مشاور ارشد موسوی و کروبی نام برده می‌شود، میتوان حدس زد که ایندو جزو شورای هماهنگی باشند. حال سئوال اینجاست که چرا اعضای این شورای هماهنگی نباید برای مردم شناخته شده باشند؟ .
همچنین این سایت ازترکیب این شورا و کیفیت بیانیه های آن انتقاد کرده و تصریح کرده است این شورا چه حقی دارد که برای فتنه گران سبز شعار تعیین کند.
گفتنی است بالاگرفتن اختلافات در میان جریان های ضد انقلاب داخلی و خارجی بی شک ناشی از سهم خواهی هایی است که اینان به باور دست یافتن به قدرت در رویاهای خود به آن مشغولند.

اظهارات یک "تواب فتنه" در گفت گو با جوان
 بعد از افشای چهره مزدور سران فتنه و رسوایی ضد انقلاب در جریان تحرکات حمایت از اسرائیل در روز 25 بهمن ، اندک هوادارانی که در فضای مجازی از این جریان حمایت می کرده اند هم ابراز برائت کرده اند .(ج.ت)  یکی از فراخوانده شدگان فتنه که حاضر نشده بود به تحرکات اسرائیلی فتنه لبیک بگوید ، در تماس با جوان آنلاین مطلب کوتاهی را در اعلام برائت از فتنه قرائت نموده است که در نوع خود قابل تامل می باشد . ذکر این نکته ضروری است این چندمین تماس در روزهای پس از 25 بهمن با جوان آنلاین است که در آن حامیان سابق فتنه ضمن اعلام برائت از فتنه گران توبه خود را از رفتارهای گذشته به ما اعلام می دارند.
این جوان چنین آغاز کرده است: "آقایان ، ای کسانی که مارا احمق فرض می دانید و به بهانه های واهی ما را سپر مطامع خودتان کرده اید ، ما حاضر نیستیم و دیگر نمی خواهیم آلت دست شما هایی که خودتان آلت دست صهیونیست ها هستید باشیم .
25 بهمن دست های شما را برای ما رو کرد و همه ما به عینه دیدیم که چه کسانی و برای چه آشوب طلبی می کردند ، ما جوانان این سرزمین با هر مرام و مسلک و اعتقاد اعلام می کنیم ، ما وطن فروش نیستیم ، ما خائن به کشور نیستیم ، از موسوی وکروبی و خاتمی بیزاریم و این مزدوران را خائن و نوکر آمریکا و اسرائیل می دانیم ".
نام و مشخصات نامبرده و همچنین آدرس وبلاگ شخصی نامبرده در جوان آنلاین محفوظ می باشد .نوشته شده در یکشنبه 15 اسفند 1389 توسط ایرانی
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin
افزایش آمار
فروشگاه نوید آنلاین - کالا را درب منزل تحویل بگیرید مبلغ آنرا به مامور پست بپردازید