تبلیغات
غروب فتنه 88 - درخواست خبرگان ملت برای محاكمه سران فتنه+راز مواضع دوگانه خاتمی+ بازتاب عذرخواهی سایت های ضدانقلاب از دروغ زندان حشمتیه

غروب فتنه 88

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
لوگو دوستان

>

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

راز مواضع دوگانه خاتمی

به گزارش«جوان آنلاین»در شرایطی که سید محمد خاتمی اخیرا" در تماس یا خانواده های میرحسین موسوی و مهدی کروبی از حصر آنها ابراز ناراحتی كرده ،اخباربدست آمده از یک واقعیت پنهان دراین زمینه حکایت دارد.
چندی پیش سید محمد خاتمی در جلسه ای ضمن انتقاد از دعوت میرحسین موسوی و مهدی کروبی برای راهپیمایی 25 بهمن گفته بود که این اقدام «بدون در نظر گرفتن کمترین تعقل» صورت گرفته است.
وی همچنین ضمن محکوم کردن رفتاری که در روز 25 بهمن توسط فتنه گران صورت گرفت،تصریح کرده بود که با اقدام «عجولانه» و«بی منطق» موسوی و کروبی آنان جمعیتی را خیابان ها آوردند که خود مدیریتی روی آنها نداشتند و تنها زمینه ای را فراهم کردند تا یک عده ضد انقلاب که نه به امام اعتقاد دارند و نه به نظام  به خیابان بیایند و آب به آسیاب دشمن بریزند.
خاتمی همچنین با بیان اینکه دعوت به راهپیمایی 25 بهمن و اول اسفند اقدامی در راستای اهداف ضد انقلاب بوده ،اظهار گلایه کرده بود که چرا موسوی و کروبی چنین اقدامی را انجام داده اند.
گفته می شود بعد از این اظهارات خاتمی بوده که مشاوران وی نسبت به بیان عمومی این قبیل اظهارات خاتمی به وی هشدار داده و با تاکید بر اینکه وی در صورت عدم انتقاد از حصر موسوی و کروبی پایگاه اجتماعی خود را در حامیان این جریان از دست خواهد داد،وی را مجاب به تماس تلفنی با دختران موسوی وانتشار خبر آن کردند.
در همین زمینه شنیده شده که فرآیندی که برای این سناریو فراهم شده بود حاصل پی گیری های یک هفته ای مشاوران خاتمی بوده به شکلی قسمت اعظم این تلاش مصروف هماهنگی با خانواده میرحسین موسوی بوده است.


بازتاب عذرخواهی سایت های ضدانقلاب از دروغ زندان حشمتیه

به نقل از کیهان این سایت توسط عناصر فراری نظیر اردشیر امیرارجمند و دیگر اعضای گروهك موسوم به شورای هماهنگی راه سبز مدیریت می شود و چند هفته پیش سعی كرد با ادعای دروغ انتقال موسوی و همسرش به زندان حشمتیه، هیجانی برای اغتشاشات برنامه ریزی شده بعدی ایجاد كند. این تلاش توسط شبكه های آمریكایی و اروپایی نظیر سی ان ان، بی بی سی و.... پشتیبانی می شد. با این حال و پس از آن كه طراحی سرویس های جاسوسی غربی برای راه اندازی تشنج و اغتشاش در ایران به جایی نرسید، همان ها گردانندگان كلمه را وادار كرده اند آبروی خود را گرو بگذارند و ادعای خود را تكذیب كنند.

در حالی كه مسئولان قضایی و امنیتی صراحتاً از همان ساعات اول تصریح كرده بودند كه موسوی و همسرش در منزل خود هستند و فقط ارتباطات آنها با خارج قطع شده، كلمه ادعا كرد به خاطر ابهام مسئولان، ادعای دروغ مذكور را منتشر كرده است. این سایت اینترنتی اضافه كرد: با پیگیری زیاد، خبری به كلمه مبنی بر انتقال موسوی و رهنورد به پادگان حشمتیه رسید كه بر مبنای آن و نیز به دلیل برخی اخبار نگران كننده دیگر اقدام به اطلاع رسانی صورت گرفت. بدیهی است تناقض گویی، پرده پوشی و ابهام در گفتار مسئولان در مورد وضعیت این عزیزان نیز به اخبار نگران كننده دامن می زد اما با ادامه تحقیقات در روزهای اخیر مشخص شد خانم رهنورد و آقای موسوی تا لحظه تنظیم خبر در بازداشت خانگی به سر می برند كه بدینوسیله خبر انتقال و از منزل به بازداشتگاه تصحیح و از مخاطبان محترم عذرخواهی می شود.

در پی این رسوایی تازه، مهدی جامی از همكاران رسانه های ضد انقلاب در خارج كشور، از اینكه «كلمه» ادعای دروغ خود را پس گرفته انتقاد كرد و نوشت: این عذرخواهی بیجاست. كلمه در خبررسانی درباره مهم ترین مسئله جنبش با بی مسئولیتی و بی دقتی آشكار برخورد كرده است... لطفاً عذرخواهی بیجا نكنید و عقب نشینی بی معنا نفرمایید. اگر هم اضطرار دارید، دست كم امتیاز بگیرید وگرنه تا قیامت باید از هرچه می گویید و می خواهید عقب نشینی كنید. آقایان! مدیران كلمه، مشاوران یا هر فرد و گروه دیگری كه در این كار به دلیل آشنایی با موسوی حرمتی پیدا كرده اید، اجازه بدهید به شما اطمینان كنیم و اعتمادمان همین اول كار از بین نرود وگرنه انتظار نداشته باشید كسی برای مواضع و حرفهای شما ارزشی قائل شود و یا شما را به رهبری ولو شورایی بپذیرد.

سایت بالاترین هم با اشاره به سلسله اتفاقاتی نظیر اظهارات مهاجرانی درباره استقلال جمهوری اسلامی و سلامت اقتصادی رهبری آن یا تغییر رئیس مجلس خبرگان و تكذیبیه اخیر كلمه، با نگرانی نوشت: حرف های مهاجرانی عقب نشینی از خبر زندان به حصر خانگی و مواضع جرسی ها اشتباه است كه حرفهای عطاء الله مهاجرانی را تنها یك گاف و یا اشتباه گفتاری خواند. در رویدادی دیگر سایت كلمه نزدیك به موسوی پس از عذرخواهی از مخاطبان اعلام كرد كه خبر قبلی مبنی بر زندانی شدن آقای موسوی و همسرش صحیح نبوده و ایشان در حصر خانگی هستند. این موضع گیری ها حاكی از آن است كه اصلاح طلبان شیپور عقب نشینی می نوازند.


درخواست خبرگان ملت برای محاكمه سران فتنه

اعضای مجلس خبرگان رهبری در پایان اجلاسیه رسمی دو روزه خود، با تقدیر از اقدامات نیروهای امنیتی در برقراری امنیت شهروندان، خواستار محاکمه و مجازات قانونی سریع سران فتنه و عوامل اصلی اغتشاشات اخیر شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس، نهمین اجلاسیه رسمی دوره چهارم مجلس خبرگان رهبری عصر امروز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای که نسخه‌ای از ان در اختیار این خبرگزاری قرار گرفت و متن آن در پی می‌آید، پایان یافت.
در این بیانیه که با آیه شریفه "الم تر کیف ضرب‌الله مثلا کلمه طیبه کشجره طیبه؛ اصلها ثابت و فرعها فی ‌السماء توتی اکلها کل حین باذن ربها و یضرب‌الله الامثال للناس لعلهم یتذکرون " آغاز شده،‌ آمده است: شجره طیبه‌ انقلاب اسلامی که به‌دست توانمند حضرت امام (ره) در دل‌های مستضعفان جهان غرس شد، هر لحظه به اذن خدا ثمره می‌دهد و پیوسته آثار این شجره طیبه و فرآورده‌های هدایت‌گرایانه آن شکوفاتر خواهد بود؛ چنانچه در آغاز سی و سومین سالگرد تولد این حرکت الهی بخش وسیعی از جهان اسلام علیه ظلم و ستم به پا خاسته و ندای آزادی طلبی و اسلام‌طلبی را فریاد می‌زنند.
مجلس خبرگان رهبری با تقدیر از حضور با صلابت و دشمن ‌شکن مردم خداجوی و بصیر ایران اسلامی در راهپیمایی عظیم 22 بهمن در بیانیه خود تصریح کردند: خداوند را شاکریم که افتخار نمایندگی کسانی را داریم که همواره با صبر و بصیرت فراگیر و انقلابی خود توانسته‌اند پشتوانه عظیم انقلاب اسلامی باشند و مقابل فتنه آفرینی‌های مستمر منافقان داخلی و هجمه‌های سنگین خارجی بهترین مواضع را اتخاذ کنند.
آنها در بیانیه خود متذکر شدند که مردم انقلابی ایران اسلامی با حضور میلیونی خود در صحنه‌های مختلف، نشان داده‌اند که پیشاپیش بسیاری از نخبگان حرکت می‌کنند.

خبرگان ملت در بند دیگری از بیانیه پایانی اجلاسیه خود آورده اند: انقلاب اسلامی در عمر 32 ساله خود هیچ‌گاه از دشمنی مستکبران و استعمارگران نیاسوده است اما به لطف الهی از دسیسه‌ها و دام‌های آنان با موفقیت رسته است؛ به یقین سبب این همه موفقیت جز لطف الهی، رهبری هوشمندانه نظام و بصیرت و استقامت مردم چیز دیگری نمی‌تواند باشد.
"مجلس خبرگان رهبری با رصد کردن همیشگی وضعیت داخلی و خارجی نظام، هر روز بیش از پیش صلاحیت و شایستگی رهبری را در مدیریت جامعه اسلامی و به ویژه در خنثی سازی توطئه‌های دشمنان خارجی و عوامل داخلی آنان مشاهده می‌کند و به پاس نعمت گرانقدر مقام معظم انقلاب، خاضعانه خداوند منان را شکرگزار است و پیوسته به انتخاب شایسته خود می‌بالد و ضمن بیعت مجدد با معظم‌له، طول عمر با عزت و موفقیت رهبری عالیقدر نظام اسلامی را از خداوند منان طلب می‌کند و مردم خداجوی ایران را به قدرشناسی بیشتر این نعمت الهی توصیه می‌کند ".
خبرگان ملت در ادامه بیانیه خود همچنین مسئولیت روحانیت و حوزه‌های علمیه را بعد از سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری به استان قم و فرمایشات داهیانه ایشان در راستای تحول، رشد و بالندگی مضاعف یادآور ‌شدند.
در بند دیگری از بیانیه پایانی اجلاسیه دو روزه مجلس خبرگان رهبری آمده است: در موقعیت کنونی که انقلاب اسلامی با صلابت تمام پنجه در پنجه استکبار انداخته و در بخش اسلامی عربی خاورمیانه و شمال آفریقا عوامل بیگانه را به خاک مذلت می‌کشاند، همگان را به وحدت و اخلاق سیاسی دعوت می‌کنیم.
"ایجاد هرگونه اغتشاش، بی‌نظمی و حرمت‌شکنی چه به عنوان برخورد با بی‌بصیرتان جامعه و چه برای همراهی با فتنه‌گران جز همنوایی با دشمنان قسم خورده ملت ایران و جدایی از خیل عظیم مردم مومن و انقلابی معنای دیگری نمی‌تواند داشته باشد ".
خبرگان ملت با محکوم کردن حرکت مذبوحانه عده‌ای عوامل بیگانه و خائن به وطن که در روز 25 بهمن ماه سال جاری اتفاق افتاد، از اقدامات و تلاش نیروهای امنیتی در برقراری امنیت شهروندان قدردانی کرده و از قوه قضائیه مصرا خواستند سران فتنه‌ و عوامل اصلی اغتشاشات را هر چه سریع‌تر محاکمه کرده و به مجازات قانونی برسانند.
در بیاینه مذکور همچنین ضمن تقدیر از خدمات سه قوه به خصوص دولت در اجرای موفق برنامه خطیر هدفمند کردن یارانه‌ها، دقت و احتیاط در نحوه اجرای طرح را خواستار و از حسن همکاری مردم صمیمانه تشکر و به مردم اطمینان داده شده است که هدفمند سازی یارانه‌ها، گامی اساسی در بهروزی زندگی آنان خواهد بود.
مجلس خبرگان رهبری با تقدیر از همت بلند دانشمندان و نخبگان توانمند ایرانی در فتح قله‌های رفیع علم و دانش و تبریک این موفقیت‌ها، ترور ناجوانمردانه برخی دانشمندان این عرصه به دست عوامل مزدور موساد و سیا را محکوم کرده و به سران استکبار هشدار داد که با ارتکاب چنین اعمال زشتی نه تنها قادر نخواهند بود، ملت فهیم ایران را از راه خود باز دارند بلکه شهادت هر یک از اندیشمندان ایرانی رویش عظیم را در علم و تقوا به دنبال خواهد داشت که جز شرمندگی دشمنان، دستاورد دیگری نخواهد داشت.
در بند دیگری از بیانیه خبرگان ملت آمده است: پیوستن موج عظیم ملت‌های مسلمان را به جنبش بیدارگرایی اسلامی تبریک گفته و آنان را به کسب بصیرت بیشتر و صبر و استقامت در برابر دشمنان دعوت کرده و به آنان توصیه می‌کنیم که "ولا تهنوا و لا تحزنوا و انتم‌الاعلون ان‌ کنتم مومنین " و آنان را مژده می‌ دهیم که "الا ان نصرالله قریب " و از استکبار جهانی اکیدا می‌خواهیم از مداخله در امور کشورهای به پا خاسته اسلامی پرهیز کند.
همچنین در این بیانیه به اندیشمندان جهان اسلام یادآوری ‌شده که موقع امتحان آنهاست و آبرو و حیات‌شان در گرو سربلندی در این امتحان و در ادامه این بند خطاب به متفکران مسلمان آمده است: این شمایید که می‌توانید در کنار اسلام و مردم باشید یا خدای ناکرده جانب حکومت‌گران ظالم و از خدا بی‌خبر را بگیرید؛ شرایط کنونی بهترین وقت است که اتهام شعار "نحن مع من غلب " را از دامن خود پاک کنید و در صف مردم قرار گیرید و خلاء رهبری را در بین آنان پر کنید و با جمع کردن آنان زیر پرچم توحید، اجازه ندهید عوامل استکبار میوه‌ این حرکت‌های مبارک را بچینند و یا آنان را به سمت و سوی دیگری جهت دهند.
اعضای مجلس خبرگان رهبری در فراز دیگری از بیانیه پایانی اجلاسیه اخیر خود با تقدیر از خدمات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی طی سالها مسئولیت در مجلس خبرگان و اخلاق کریمانه و سعه‌ صدر وی، برای آیت‌الله مهدوی کنی که دارای سوابق درخشانی در عرصه‌ علم و عمل هستند، در سنگر ریاست خبرگان آرزوی توفیق کردند.
در بند پایانی بیانیه خبرگان ملت نیز یاد و خاطره‌ امام بزرگوار، یادگاران امام و مرحوم دکتر بروجردی داماد ایشان و شهدای انقلاب اسلامی و همه‌ شهیدان جنبش بیدارگری اسلامی گرامی داشته و مسلمانان منطقه به پاسداری از این خون‌های گرانبها توصیه شده اند.

نوشته شده در پنجشنبه 19 اسفند 1389 توسط ایرانی
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin
افزایش آمار
فروشگاه نوید آنلاین - کالا را درب منزل تحویل بگیرید مبلغ آنرا به مامور پست بپردازید