تبلیغات
غروب فتنه 88 - خاتمی:جنبش سبز یک جنبش تمام شده است+ حوادث سوریه نسخه دوم فتنه 88

غروب فتنه 88

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
لوگو دوستان

>

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

خاتمی:جنبش سبز یک جنبش تمام شده است

سید محمد خاتمی در دیدار نوروزی با تنی چند از همفکران و مشاورانش ضمن برائت از جنبش سبز اعلام کرد که از این به اصطلاح جنبش متنفر است .
 به گزارش « جوان آنلاین»،چند تن از نزدیکان و همفکران محمد خاتمی در تعطیللات نوروز ضمن دیدار با وی صحبت هایی را درباره آینده جنبش سبز داشته و مواردی را در این زمینه مطرح كرده اند که با واکنش منفی و توام با عصبانیت خاتمی مواجه شده است .
خاتمی در این دیدار جنبش سبز را یک جنبش تمام شده دانسته و با بیان اینکه از ابتدا امید چندانی به این جنبش که بیشتر به  یک هیجان کاذب شبیه بوده نداشته است از کسانی که وی را تشویق به پیوستن به موسوی کرده بودند به شدت انتقاد کرد .
خاتمی در این دیدار ضمن اعلام برائت از جنبش سبز و افرادی مثل موسوی و کروبی که باعث انزوای وی شده اند ، از نزدیکان خود خواست به جای مانور بر روی جنبش سبز و افرادی مثل موسوی و کروبی به دنبال احیای دوم خرداد در چارچوب قانون اساسی باشند .


حوادث سوریه نسخه دوم فتنه 88 ایران است

سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق حوادث جاری در سوریه را ساخته و پرداخته دشمن و نسخه دوم فتنه سال ۱۳۸۸ ایران دانست.

به گزارش فارس، سید "احمد موسوی " سفیر كشورمان در دمشق طی سخنانی در سمینار "بررسی بیداری اسلامی و مبارزه با فتنه‌ " در سوریه؛ با فتنه خواندن حوادث جاری در سوریه تاكید كه این حودث كه از سوی دشمن طرح ریزی شده است نسخه دوم فتنه‌ای است كه پیش از این توسط دشمن در ایران طرح ریزی شده بود.

وی با اشاره به مواضع دمشق در محور مقاومت در منطقه گفت: دشمن امنیت و آرامش سوریه را هدف قرار داده است.دشمن در فتنه سال ۸۸ در ایران شعار "نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران را سر داد " و اكنون در حوادث "درعا " شعار "نه حزب الله و نه ایران " سر دادند و این امر نشان می‌دهد كه منبع این شعارها یكی است.

موسوی تاكید، كسانی كه شعار "نه حزب الله و نه ایران " در درعا سر دادند مزدوران خارجی بوده كه از دشمن و از صهیونیست‌ها خط می‌گیرند.

وی حوادث جاری در منطقه را مقدمه‌ای برای تحقق اهداف و تعالیم انبیای الهی دانست و افزود: این بیداری اسلامی و عربی مقدمه‌ای برای تحقق آن هدف بزرگ است كه انبیای الهی آن را وعده داده بودند.... حاكمان ظالم و فرعونیان در همان مسیر فرعون، نمرود، ابو جهل و ابوسفیان سیر كرده و سیر می‌كنند.

موسوی با بیان اینكه حاكمان ظالم می‌دانند كه دین باعث سرنگونی فرعونیان یعنی ابوجهل و نمرود شده است، افزود: فرعونیان در طی سالیان دراز با راه اندازی جنگ ضد دین و قرآن، طی چندین سال مقوله "دین افیون ملت هاست " را سر دادند... شاه ایران نیز به مبارزه با دین برخاسته بود و با كشف حجاب با مقابله مراجع دینی روبرو شد.

وی با مشابه خواندن اقدامات "زین العابدین بن علی " رئیس جمهور مخلوع تونس با شاه ایران، گفت: یكی از شرط‌های اشتغال زنان در تونس در زمان بن علی كشف حجاب بود و همان‌طور مردم نمی‌توانستند در هر مسجدی نماز بگذارند.

سفیر كشورمان در دمشق با بیان اینكه پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) نظریه "دین افیون ملت‌هاست " را باطل كرد، افزود: پیروزی انقلاب اسلامی در ایران به همه جهانیانی كه خواستار زندگی و توسعه هستند نشان داد كه زندگی، بركت و خیر و نیكی با دین امكان پذیر است.

وی بیداری اسلامی را نشات گرفته از انقلاب اسلامی در ایران خواند و افزود: وقتی می‌گوییم كه انقلاب اسلامی ایران راه و روش انقلاب‌های اسلامی دیگر ملت‌هاست؛‌منظور دخالت ایران در آن كشورها نیست بلكه منظورمان این است كه انقلاب به الگو و اسوه‌ای تبدیل شده است.

موسوی با بیان اینكه درخت انقلاب اسلامی در ایران به رغم همه فتنه‌ها پر صلابت‌تر شده است،‌ افزود: دشنمان وقتی نتوانستند با فتنه‌های قومی و ترور شخصیت‌ها انقلاب اسلامی را نابود كنند به جنگ مسلحانه روی آوردند... ولی با پایداری ملت ایران و فرماندهی درست امام راحل (ره) نظریه "دین حیات بخش ملت هاست " را زنده كردیم.

وی تجریه كشورهای اسلامی را یكی از اهداف دشمن برشمرد و افزود: دشمن پس از تجزیه سودان و ایجاد اسرائیل دوم در جنوب این كشور در حال حاضر در راستای تجزیه یمن و لیبی تلاش می‌كند. همچنین توطئه‌هایی برای تجزیه سوریه دارند.

موسوی با انتقاد از برخی موضع‌گیری ‌های دوگانه در قبال انقلاب‌های مردمی در منطقه تاكید كرد: یكی از علمای اسلام كه همگی وی را می‌شناسید مردم را به تظاهرات علیه رژیم سابق مصر تشویق می‌كرد وقتی نوبت لیبی رسید برای قتل قذافی فتوا صادر می‌كند ولی هنگامی كه این اعتراضات به بحرین رسید آنرا فتنه مذهبی می‌خواند.

نوشته شده در دوشنبه 15 فروردین 1390 توسط ایرانی
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin
افزایش آمار
فروشگاه نوید آنلاین - کالا را درب منزل تحویل بگیرید مبلغ آنرا به مامور پست بپردازید